|
کدخبر: 137165

۳ روش استخدام در آموزش و پرورش اعلام شد

برخی افراد این گلایه را دارند که ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان حذف شده است و دیگر آزمون استخدامی برگزار نمی‎شود.

فرهنگ ۳ روش استخدام در آموزش و پرورش اعلام شد

برخی از افراد عنوان کردند که قرار است ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان حذف شود و دیگر آموزش و پرورش، آزمون استخدامی برگزار نمی‌کند. این افراد که فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها هستند، عنوان می‌کنند که امکان جذب در آموزش و پرورش را با حذف ماده ۲۸ از دست می‌دهند.

اما ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان چیست؟ در ماده۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان آمده است: «تأمین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته‌هایی که امکان ‌توسعه آن از طریق «دانشگاه» وجود ندارد، مطابق ضوابط و مقررات وزارت آموزش و ‌پرورش از میان دانش آموختگان سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی ‌کشور و حوزه‌های علمیه، مشروط به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی در «دانشگاه» ‌بلامانع می‌باشد».‌

علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در این خصوص اظهار کرد: چنین چیزی اصلا صحت ندارد. طبق قوانین و مقرراتی که داریم و بر اساس نیازهای کوتاه مدت و بلند مدت‌مان، سهمیه‌ها و مجوزهای استخدامی که از سازمان اداری و استخدامی می‌گیریم، به ماده ۲۸ و جذب از طریق کنکور تقسیم می‌شود.

الهیار ترکمن اضافه کرد: مثل سال‌های قبل، ماده ۲۸ در دستور کار ما هست و ان‌شاءالله مجوز را که گرفتیم در همان اطلاعیه خودش برای ذی‌نفعان اعلام می‌کنیم.

درحال‌حاضر جذب در آموزش و پرورش از سه طریق «دوره‌های ۴ ساله دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی»، «آزمون استخدامی که ماده ۲۸ نیز از آن یاد می‌شود» و «جذب نیروهای حق‌التدریس، آموزشیار نهضت و مربیان پیش دبستانی» است که از طریق مجلس صورت می‌گیرد.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر