|
کدخبر: 130822

موافقت مجلس با یک فوریت طرح رتبه‌بندی فرهنگیان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی طرح رتبه‌بندی فرهنگیان به صورت یک فوریت موافقت کردند.

فرهنگ موافقت مجلس با یک فوریت طرح رتبه‌بندی فرهنگیان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز مجلس درخواست گروهی از نمایندگان را برای بررسی طرح رتبه‌بندی فرهنگیان به صورت دو فوریت بررسی کرده و در نهایت با آن مخالفت کردند.

اما در ادامه نمایندگان با ۱۶۵ رای با بررسی این طرح به صورت یک فوریت موافقت کردند.

جبار کوچکی نژاد به عنوان نماینده متقاضیان بررسی طرح رتبه‌بندی فرهنگیان به صورت دو فوریت بیان کرد: سالانه حدود یک میلیون فرهنگی تصویب و اجرای قانون رتبه‌بندی فرهنگیان را مطالبه می‌کنند. متاسفانه علیرغم این که رتبه‌بندی فرهنگیان در قانون برنامه ششم توسعه دیده شده و در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز بر اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان تاکید شده است اما تاکنون اجرایی نشده است.

وی در ادامه تاکید کرد: رتبه‌بندی فرهنگیان منجر به ارتقای منزلت اجتماعی فرهنگیان و رقابت بین معلمان و ایجاد انگیزه برای فرهنگیان خواهد شد. تاکنون شش وزیر وعده اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان را داده‌اند اما کاری پیش نبردند. براساس این طرح دولت ملزم به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان خواهد شد و این طرح دولت را ملزم می‌کند تا لایحه اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان را ظرف ۶ ماه آینده به مجلس ارائه کند.

 

منبع: ايسنا
  • نیروی خدماتی ارسالی در

    با سلام و وقت بخیر
    ما نیروهای خدم اتی گفتند شما هم تو این طرح رتبه بندی دی ده میشود ولی دیده نشدیم گفتن شما نیروی ا داری هستید به تمام نیروهای اداره باز هم دیده نشدیم وای بر شما

ارسال نظر