|
کدخبر: 150677

۱۵۰۰ واحد صنعتی به چرخه تولید بازگشتند

نیارکی گفت: امسال بازگشت ۲ هزار واحد راکد به چرخه تولید هدفگذاری شده بود که تاکنون یک هزار ۵۰۰ واحد به چرخه تولید بازگشتند و این روند همچنان ادامه دارد.

صنعت ۱۵۰۰ واحد صنعتی به چرخه تولید بازگشتند

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد تولیدات صنعتی ۱۹رشته صنعتی در کشور خبر داد و گفت: در ۹ ماه گذشته از ۲۷ رشته فعالیت صنعتی منتخب در کشور ۱۹ رشته صنعتی جهش تولید داشته‌اند.

مهدی صادقی نیارکی در بازدید از واحدهای صنعتی مهم استان آذربایجان غربی بهره‌برداری از حداکثر توان داخلی در ساخت و تولید در بخش صنعت را اولویت مهم وزارت صمت دانست.

وی افزود: در چارچوب برنامه جامع توسعه صنایع مختلف در کشور، وزارت صمت بدنبال تکمیل زنجیره تولید و تامین مواد اولیه است که همزمان با سال جهش تولید اتفاق می‌افتد.

صادقی نیارکی توسعه صادرات غیر نفتی را یکی از سیاست‌های توسعه صنایع در کشور دانست و اضافه کرد: امسال با رونق صنایع، بخش اعظمی ارز مورد نیاز تولید کشور برای نخستین بار از محل صادرات صنعتی اتفاق افتاده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت احیای واحدهای تولیدی راکد را مهم‌ترین محور کاری وزارت صمت در امسال اعلام و تصریح کرد: امسال بازگشت ۲ هزار واحد راکد به چرخه تولید هدفگذاری شده بود که تاکنون یک هزار ۵۰۰ واحد به چرخه تولید بازگشتند و این روند همچنان ادامه دارد.

منبع: شاتا

ارسال نظر