|

بخوانید :

کدخبر: 215770

برنامه ساخت ۲ فروند شناور توسط ایدرو

معاون وزیر و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازدید از مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) گفت: ایدرو برای افزایش ظرفیت‌های ایزوایکو از طرح‌های توسعه این شرکت حمایت می کند.

صنعت و معدن برنامه ساخت ۲ فروند شناور توسط ایدرو

محسن صالحی‌نیا پس از بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) اظهار داشت: استفاده از بخش تعمیرات مجتمع در سه سال اخیر با توجه به شرایط ایجاده شده با شتاب و شرایط بهتری در حال انجام است.

وی تکمیل و توسعه کارگاه های جانبی و تجهیزات در این بخش را لازمه سرمایه گذاری بیشتر دانست و افزود: شرکت پرشیا هرمز از شرکت زیر مجموعه ایزوایکو با توجه به قراردادهای که با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی دارد، بطور نسبی از ظرفیت های خود به خوبی بهره‌برداری می کند که با هم افزایی بیشتر می توان در حوزه ساخت شناورهای کوچک و یا تعمیرات آن بهره برداری بیشتری صورت گیرد.

رئیس هیات عامل ایدرو در ادامه خاطر نشان کرد: در حوزه ساخت چند سالی است که از ظرفیت مجتمع استفاده مناسبی به عمل نمی آید، برای همین خاطر مذاکراتی درحال انجام است که شرکت‌های کشتیرانی سفارش‌هایی را در حوزه ساخت ارائه بدهند و به احتمال زیاد در آینده نزدیک شاهد انعقاد قرارداد ساخت ۲ فروند شناور ۳۸ هزار تنی خواهیم بود.

معاون وزیر صمت همچنین با اشاره به اینکه ایدرو بازوی وزارت صمت در حوزه سرمایه گذاری صنعتی در کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با همکاری دیگر ارگان‌های دریایی کشور منابع مالی مورد نیاز تکمیل طرح‌های توسعه‌ای مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران ( ایزوایکو) را به پایان برسانیم .

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...