|

بخوانید :

کدخبر: 198575

این زنان بازیگر پولشان از پارو بالا می رود + تصاویر

معرفی چند بازیگر زن ایرانی که بیشترین پول را از سینما کسب می کنند.

سینما و تلویزیون این زنان بازیگر پولشان از پارو بالا می رود + تصاویر

بازیگران زن سینمای ایران نقش مهمی در فرهنگ و هنر جامعه دارند. بازیگران زن زیر ذره بین مردم قرار دارند. از زندگی شخصی بازیگران زن گرفته تا لباس پوشیدن و حتی ماشین بازیگران زن ایرانی برای مردم همواره مورد توجه است. حال ببینیم پولدارترین بازیگران زن سینمای ایران چه کسانی هستند؟

سارا بهرامی

بهرامی

 سارا بهرامی اولین نقش های سینمایی اش را در سال های پایانی دهه ۸۰ بازی کرد اما برای اولین بار به طور جدی با بازی در فیلم "ایتالیا ایتالیا" دیده شد و برای بازی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره تامیل نروژ دریافت کرد. او یک سال بعد برای بازی درخشانش در فیلم "دارکوب" موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره فیلم فجر شد تا خود را به عنوان یک ستاره در سینمای ایران معرفی کند.

سارا بهرامی روند رو به رشدش را آرام آرام طی کرد و حالا عنوان پول سازترین بازیگر زن سال را به یدک می کشد. این خانم بازیگر در سال ۹۷ دو فیلم هزارپا و دارکوب را در سینماها داشت که مجموع فروش این دو فیلم به ۴۰ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان رسید و باعث شد بهرامی با اختلافی فاحش به عنوان پول سازترین بازیگر زن سال شناخته شود. بهرامی در هر دوی این فیلم ها ایفاگر نقش اصلی زن است و تأثیرگذاری او در فروش فیلم ها را نمی شود انکار کرد.

شبنم مقدمی

پس از سارا بهرامی، شبنم مقدمی با فروش ۹ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی دو فیلم خجالت نکش و کلمبوس دومین بازیگر پول ساز زن ایران در سال ۹۷ شناخته شد. رتبه سوم این جدول هم به مهناز افشار اختصاص دارد که سه فیلم لس آنجلس-تهران، دلم می خواد و دارکوب را داشت.

لیلا حاتمی و باران کوثری

حاتمی

چهارمین و پنجمین بازیگرهای خانم پرفروش سال ۹۷ هم به ترتیب لیلا حاتمی و باران کوثری هستند. لیلا حاتمی برای دو فیلم بمب؛ یک عاشقانه و خوک با مجموع فروش ۸ میلیارد و ۳۵ میلیون تومان و باران کوثری برای فیلم های عرق سرد، عصبانی نیستم، آستیگمات و بی نامی با مجموع فروش ۶ میلیارد و ۹۶۶ میلیون تومان به این عناوین رسیده اند.

عنوان پول سازترین بازیگر مرد سال ۹۷ به جواد عزتی رسیده است. در سال ۹۷ چهار فیلم هزارپا، لاتاری، تنگه ابوقریب و خرگیوش با بازی جواد عزتی به اکران درآمد که مجموع فروش این فیلم ها ۶۵ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان رسید. رضا عطاران، هادی حجازی فر، حمید فرخ نژاد، پژمان جمشیدی، سام درخشانی، فرهاد اصلانی، امیر جدیدی، ساعد سهیلی و نوید محمدزاده هم دومین تا دهمین بازیگران مرد پول ساز سال ۹۷ هستند.

کوثری

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...