|
کدخبر: 173180

مجریان رسانه ملی آتش بیار معرکه شدند!

بررسی برنامه‌های ورزشی صداوسیما و حواشی مجریان این برنامه‌ها نشان می‌دهد برخی از این مجریان با گرایش‌های رنگی در رسانه ملی برنامه اجرا می‌کنند؛ موضوعی که معمولا حاشیه‌ها و ماجراهایی را نیز به همراه دارد.

سینما و تلویزیون مجریان رسانه ملی آتش بیار معرکه شدند!

 

در چند روز گذشته صحبت‌های برخی از مجریان صداوسیما درباره داربی و همین‌طور داوری این بازی حواشی زیادی را ایجاد کرده به طوری که حالا از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد این باشگاه به دنبال پیگیری حقوقی برخی اظهارنظرهای مجریان تلویزیونی است.

در یکی از برنامه‌های صداوسیما پیش از داربی، مجری با دعوت از یک پیشکسوت فوتبال سعی دارد درباره بازی داربی ۹۵ مباحث کارشناسی مطرح کند اما به یک باره با اظهاراتی یک جانبه و البته قضاوت‌هایی شخصی، اعلام می‌کند که داور بازی به پرسپولیس تمایل دارد.

این مجری در یکی دیگر از همین برنامه‌ها هم با صراحت می‌گوید: «چند سال قبل نگذاشتند تراکتور قهرمان شود، نگذاشتند استقلال قهرمان شود و مستندات آن موجود است» که این یعنی او صراحتا از رسانه ملی به مردم القاء می‌کند تبانی صورت گرفته تا پرسپولیس قهرمان شود و «اسناد» آن هم موجود است!

اظهارات مجری صداوسیما به حدی باعث ناراحتی سرمربی پرسپولیس شده بود که پیش از داربی در اظهاراتی گفته‌ بود: «باید با برنامه‌های چیپ صداوسیما مبارزه کنیم که از کارشناسان استقلالی دعوت کردند و مجریان استقلالی خود را به آب و آتش می‌زنند که داور پرسپولیسی‌ است و حرف‌های سخیف و بی‌معنی می‌زنند و فشار زیادی به تیم داوری می‌آوردند.»

در دنیای امروز که فضای مجازی گسترش پیدا کرده و اخبار و اطلاعات زیادی در آن جریان دارد، مردم برای فرار از اخبار دروغ و شایعات که بعضا از صحت به دور هستند، معمولا اخبار و حواشی ورزشی را نیز از تلویزیون دنبال می‌کنند؛ برنامه‌هایی که بعضا خود حاشیه ساز می‌شوند.

سوال این است که آیا برای انتخاب این مجریان چارچوب‌های مدون شده‌ای تعریف شده است؟ آیا بر عمل و گفتار مجریان هنگام و پس از اجرای برنامه‌ها، نظارتی وجود دارد؟

اینکه فردی به عنوان یک مجری علاقه‌ای به تیم خاص داشته باشد امری طبیعی است و نمی‌توان ایرادی به آن گرفت، اما وقتی این مجری قرار است از رسانه‌ ملی برنامه‌ای درباره فوتبال اجرا کند، بهتر است به او گوشزد شود که مراقب بیانش باشد و بدور از علایق شخصی‌اش برنامه اجرا کند و از طرح نظرات غیر مستند نیز پرهیز کند.

 

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...