|

بخوانید :

کدخبر: 267690

توصیه امام جمعه تهران در مورد حجاب/ خودسرانه عمل نکنید

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اقدامات خودسرانه برای مبارزه با بی‌حجابی خلاف است، گفت: امروز مسئله حجاب از یک مسئله فرعی گذشته و به مسئله اصلی در جهان اسلام تبدیل شده است.

سیاست توصیه امام جمعه تهران در مورد حجاب/ خودسرانه عمل نکنید

آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز جمعه ۱۷ تیر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام محمد باقر(ع) و حضرت مسلم ابن عقیل(ع)، اظهار داشت: مولا علی به فرزندشان امام حسن فرمودند «بدان محبوب ترین چیزی که از میان این وصایای من بر می گزینی تقوای الهی است» یعنی در راس همه سفارش ها خود را دز محضر ذات مقدس ربوبی بدانیم.

وی با اشاره به اینکه امید به خدا و دل بریدن از دیگران از مباحث مهمی است که به آن باید پرداخت، افزود: در دهه اول ذی الحجه سفارش زیادی به ذکر خدا شده است، روز عرفه، روز دعا و روز نیایش است؛ فردا بعد از ظهر فردای عجیبی است؛ بعد از ماه مبارک رمضان، لحظاتی را به عظمت عصر روز عرفه نداریم ان شا الله فضای کشور فضای یا الله و فضای مناجاتی خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه دعای عرفه امام حسین و حضرت زین العابدین دعای انقطاع به خداست، تصریح کرد: فردا بعد از ظهر همه شما خوبان این زمزمه را خواهید داشت و این باور را تکرار خواهید که ما هیچ هستیم و هرچه هست ذات حقیقت ربوبی است.

آیت الله خاتمی بیان داشت: در سه عنوان از عناوین روایت ما، این انقطاع به خدا آمده است، یکی اینکه از غیر خدا مایوس باشیم، مایوس باشیم که خدا بخواهد کار را مستقلاً درست کند. به ما گفته اند که به غیر از خدا امید نداشته باشیم. نکته سوم این است که شرافت مومن شب زنده داری و نماز شب اوست و با اتکای به خدا از این و آن بی نیاز باشد.

وی ادامه داد: جلوه انقطاع به خدا حضرت ابراهیم بت شکن است؛ حضرت ابراهیم بت ها را شکست و حضرت را وارد آتشی کردند که کبوترها هم نمی توانستند از نزدیکی آن عبور کنند؛ حضرت ابراهیم را در منجنیق گذاشتند و می خواستند حضرت را در آتش پرتاب کنند که در اینجا ملائک آمدند و گفتند کمکی نمی خواهی، گفت خیر.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: امشب شب شهادت اولین شهید نهضت حسینی جناب مسلم ابن عقیل است که باب الحوائج هم هست. هزاران نفر به استقبال حضرت مسلم آمدند اما دیدیم که به حضرت پشت کردند و بعد از نماز مغرب هیچ کس با حضرت مسلم نبود. حضرت مسلم نگران خودش نبود و برای شهادت آماده بود و صرفاً نگران امام حسین(ع) بود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اقدامات خودسرانه برای مبارزه با بی‌حجابی خلاف است، گفت: امروز مسئله حجاب از یک مسئله فرعی گذشته و به مسئله اصلی در جهان اسلام تبدیل شده است.

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...

سایر رسانه ها