|

بخوانید :

کدخبر: 213092

جلسه ستاد ملی کرونا برای لغو منع تردد شبانه

معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به این‌که آموزش و پرورش اعلام کرده است ۱۰۰ درصد کادر اداری و اولیای مدارس واکسن تزریق کرده‌اند، درباره زمان دقیق بازگشایی مدارس توضیح داد.

دکتر کمال حیدری معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای هوشمندسازی محدودیت‌ها گفت: رفع محدودیت‌ها را به صورت هوشمند به سمتی می‌بریم که افرادی که واکسن تزریق کرده‌اند، آزادی عمل بیشتری داشته باشند. این موضوع در ستاد کرونا مصوب شده و از ابتدای آذر اجرا می‌شود.

تصمیم‌گیری درباره منع تردد شبانه

معاون بهداشت وزیر بهداشت درباره وضعیت تصمیم‌گیری برای منع تردد شبانه گفت: امروز دهم آبان جلسه کارشناسی درباره منع تردد شبانه در وزارت کشور برگزار می‌شود و در این جلسه کارشناسی تصمیم نهایی را می‌گیریم. البته مبنا را چه در زمینه ترددها و چه در زمینه حضور در مجامع مانند اماکن آموزشی و غیره همه را با بحث واکسن پیش می‌بریم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت درباره بروز پیک ششم کرونا در کشور گفت: پیک ششم هنوز شروع نشده و وارد پیک ششم نشده‌ایم. برخی از استان‌ها که هفته گذشته حالت صعودی داشتند اکنون روی نمودار، فِلَت شده‌اند. برخی استان‌ها هم که در حالت نزولی بودند اکنون مقداری صعودی شده‌اند اما در کل کشور شرایط‌مان رو به نزول است. با این حال باید حساس باشیم؛ چراکه وضعیت می‌تواند تغییر کند. متاسفانه برخی عادی با موضوع برخورد می‌کنند و این برای ما جای نگرانی دارد.

۱۰۰ درصد کادر اداری و اولیای مدارس واکسن تزریق کرده‌اند

حیدری درباره زمان دقیق بازگشایی مدارس گفت: آموزش و پرورش اعلام کرده که ۱۰۰ درصد کادر اداری و اولیای مدارس واکسن تزریق کرده‌اند و بالای ۸۰ درصد دانش‌آموزان هم واکسن تزریق کرده‌اند.

وی با بیان این‌که شرط ورود به مدارس و دانشگاه‌ها انجام واکسیناسیون است، گفت: قرار بود بازگشایی مدارس ماه قبل انجام شود، اما تاخیر در بازگشایی مدارس به دلیل تکمیل کردن پوشش واکسیناسیون بوده است.
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: بر اساس نظر ستاد ملی مقابله با کرونا، مدارس متوسطه دوم از ۱۵ آبان و متوسطه اول و ابتدایی از اول آذر بازگشایی می‌شوند. البته درباره مدارس ابتدایی باید بنا بر نظر و اعلام آمادگی آموزش و پرورش باشد.  

 

منبع: همشهری

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...