|
کدخبر: 197432

واکنش معاون رییس جمهور به خبر اختلاف میان مخبر و محسن رضایی

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه محسن رضایی و محمد مخبر از دوران جنگ با یکدیگر کار کرده‌اند، گفت: وقتی که منافع مردم اصل باشد اختلافی بین تیم اقتصادی ایجاد نمی‌شود.

سیاست داخلی واکنش معاون رییس جمهور به خبر اختلاف میان مخبر و محسن رضایی

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در برنامه «رودر رو» که از شبکه چهار سیما پخش شد، گفت: معاون پارلمانی کار پر دردسری است. معاون پارلمانی مسئول ایجاد پیوند بین قوه عریض و طویل مجریه و قوه مقننه با ۲۹۰ نماینده است. نمایندگان با مطالبات مردم مواجه هستند، به ویژه در سالهای اخیر که مشکلات مردم دو چندان شده است و این مطالبات در بخش های مختلف افزایش یافته است.

مردم دیگر حوصله تنش و دعوای بین دو قوه را ندارند

وی افزود: امیدوارم بتوانم همدلی و همگرایی بین دو قوه ایجاد کنم. زیرا مردم دیگر حوصله تنش و دعوای بین دو قوه را ندارند.

حسینی با بیان اینکه طبق قانون اساسی وظایف سه قوه تفکیک شده است، تصریح کرد: علیرغم تفکیک قوای مقننه، مجریه و قضائیه، سه قوه جزایری جدای از هم نیستند. وزرای پیشنهادی باید در ابتدا برای مجلس و نمایندگان برنامه های خود را بیان کنند و از سوی آنها رأی اعتماد داده شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تأکید کرد: نقش معاونت پارلمانی ایجاد پیوند و ارتباط بین دولت و مجلس است تا بی‌جهت تنش ایجاد نشده و وقت و انرژی طرفین گرفته نشود. وزراء کارهای زیادی دارند و باید در شوراهای متعددی شرکت کنند. نمی توانند دائم به مجلس بروند و پاسخگوی سوال، تحقیق و تفحص و استیضاح باشند. البته نمایندگان می‌توانند از ابزارهای مورد نظر استفاده کنند.

وی ادامه داد: البته بنده نماینده مجلس بودم و از این ابزارها استفاده کردم. استیضاح عبدالله نوری وزیر کشور و مهاجرانی وزیر ارشاد در دولت اصلاحات را امضاء کرده و سخنرانی کردم که استیضاح عبدالله نوری رأی آورد ولی استیضاح مهاجرانی در آن مقطع رأی نیاورد.

آیه یأس نمی خوانیم/ دولت «ما می‌توانیم» تشکیل شده است

حسینی اظهار داشت: نباید توقعات را بالا برد. زیرا این دولت در شرایط خوبی مدیریت کشور را عهده دار نشده است. باید به مردم گزارش داد که در چه شرایطی کشور را تحویل گرفتیم. مردم بدانند این دولت، دولت کار، تحرک و پویایی است و دولت «ما می توانیم» است. کسی آیه یأس نمی خواند. انسجام و هماهنگی بین وزرا وجود دارد.

وی با بیان اینکه سرمایه اجتماعی آسیب دیده است، تأکید کرد: امیدواریم دوگانگی قول و فعل از بین برود و قول صادق به مردم داده شود. برنامه تحولی در حوزه های مختلف نوشته شده و وزراء بر مبنای این برنامه ها عمل می کنند.

مخبر و رضایی مشکلی با هم ندارند

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: اختلاف مبنایی و اساسی بین اعضای تیم اقتصادی دولت وجود ندارد. پس از امضای حکم رضایی اعلام شد دوگانگی در تیم اقتصادی دولت به وجود می آید. بنده با رضایی صحبت کردم. وی اعلام کرد که از دوران جنگ با معاون اول رئیس جمهور آشناست و کار کرده است. وقتی که منافع مردم اصل باشد اختلافی بین تیم اقتصادی ایجاد نمی شود. کلام رئیس جمهور فصل الخطاب است و اگر جایی اشکال وجود داشته باشد همه از رئیس جمهور تبعیت خواهند کرد.

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...