|

بخوانید :

کدخبر: 214484

معرفی نهال گردوی مناسب استان کرمانشاه

استان کرمانشاه یکی از استان‌های کهن و زیبای کشورمان ایران است که مساحتی در حدود ۲۵ هزار کیلومتر دارد.

سبک زندگی معرفی نهال گردوی مناسب استان کرمانشاه

استان کرمانشاه یکی از استان‌های کهن و زیبای کشورمان ایران است که مساحتی در حدود ۲۵ هزار کیلومتر دارد. استان کرمانشاه با کشور عراق مرز مشترک دارد که این استان جزء استان‌های مرزی و مهم کشور ایران است که صادرات و واردات زیادی از آن صورت می‌گیرد که البته بخشی از این اقتصاد مربوط به پرورش بهترین نهال گردو در کرمانشاه می‌باشد.

استان کرمانشاه یکی از استان‌های با ارتفاع زیاد کشور است که سالانه پذیرای کوچ عشایر است و یکی از مراتع و مکان‌های مهم برای این اقوام قرار می‌گیرد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با بهترین خرید نهال گردو در کرمانشاه، آب و هوا و تمامی موارد مربوط به حوزه کشاورزی در این استان آشنا کنیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

بهترین درخت گردو در کرمانشاه:

استان کرمانشاه جزو استان‌های کوهستانی کشور ایران است و با توجه به قرار گرفتن بین فلات ایران و جلگه بین النهرین، آب هوای آن در بیشتر طول سال سرد و در بعضی فصول کمی دارای آب وهوای معتدل است. این استان از نظر ارتفاع دارای ارتفاع متوسطی است اما موقعیت جغرافیایی این استان سبب سردسیر شدن این استان شده است که این یعنی بهترین مناطق برای کشت درختان گردو دوستدار سرما.

لیستی از بهترین نهال گردو در کرمانشاه تدارک دیده‌ایم که می‌توانید در استان کرمانشاه کشت کنید که شامل ۶ گونه درخت گردو هستند که به ترتیب شامل:

 1. درخت گردو چندلر،
 2. درخت گردو ژنوتیپ آریا،
 3. درخت گردو فرنور،
 4. درخت گردو تویسرکان،
 5. و نهال گردو پدرو است.

نهال گردو چندلر؛ معروف‌ترین و قدیمی‌ترین درخت گردو است که نخستین بار در ایالت کالیفرنیا امریکا به ثبت رسید. این درخت گردو تولید بسیار زیادی دارد عمر اقتصادی آن در هر هکتار بیش از ۶ تن است. همچنین درخت گردو چندلر، مقاوم‌ترین درخت گردو در برابر بیماری و آفات و همینطور سرمای زیاد است. به همین دلیل نسبت سایر درختان گردو نیاز به مراقبت کمتری دارد که از همین روی یکی از بهترین نهال گردو در کرمانشاه محسوب می‌شود.

نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا؛ گونه‌ای از درخت گردو اصلاح نژاد شده است که می‌تواند در آب وهوای مختلف معتدل تا نسبتا سردسیر رشد و تولید داشته باشد. این درخت گردو طرفداران بسیاری دارد و عمر مفید آن بیش از ۸۰ سال است. نهال پایه بذری می‌باشد و نرخ بسیار اقتصادی و معقولی دارد.

گردو

نهال گردو فرنور؛ نوعی دیگری از درخت گردو بومی فرانسه است که از به عنوان یکی از بهترین نهال گردو در کرمانشاه از آن یاد می‌شود. این درخت فرنور بیشتر در استان‌های سردسیر با ارتفاع زیاد کاشته می‌شود. در بین درختان گردو با قامت متوسط قرار دارد و ارتفاع آن در سنین بلوغ به ۸ متر می‌رسد.

این نهال‌های گردو همانند درخت گردو چندلر، به آب و هوا و اقلیم ایران سازگار است اما باید این نکته را توجه کنیم که اگر قصد سود دهی را دارید، چندلر و فرنور از بهترین ارقام گردو در صنعت کشاورزی محسوب می‌شوند.

درخت گردو تویسرکان؛ با قدمت‌ترین درختان مختص کشورمان می‌باشد. این درخت گردو بیشترین رقم کشت را در استان‌های سردسیر مانند همدان را تشکیل داده است. نهال گردو تویسرکان در سال سوم کشت به بعد باردهی آن آغاز می‌شود. به دلیل طعم ومزه خوب این گردو، در بازار از آن استقبال زیادی شده است. به همین دلیل کشاورزان زیادی تمایل به کشت درخت گردو تویسرکان را دارند. این نهال تشابه زیادی از لحاظ زیست به نهال گردو توسرخ یا گردو قرمز دارد که از ارقام خاص و لاکچری نهال گردو محسوب می‌شود.

درخت گردو فرانکت؛ جزء درختان مناسب برای کشت در مناطق کوهستانی مثل استان کرمانشاه است. اگر با درخت پدرو و چندلر آشنا باشید، به راحتی می‌توانید خصوصیات و ویژگی‌های این درخت گردو را نیز متوجه شوید. این درخت گردو متعلق به کشور فرانسه است و در اروپا نیز به عنوان یک درخت گردو پربار و زود بازده شناخته می‌شود. این درخت گردو به دلیل تراکم زیاد شاخ و برگ هرساله نیازمند هرس و رسیدگی دوره‌ای می‌باشد.

میوه

چه درختان میوه‌ای در استان کرمانشاه کشت می‌شوند:

به دلیل آب و هوا معتدل و کوهستانی این استان و تامین آب مورد نیاز مراتع این استان، جنگل‌ها و پوشش گیاهی فراوانی در این استان وجود دارد که در این مطلب قصد نداریم به آنها بپردازیم اما مهم‌ترین درختان میوه‌ای که در این استان کشت می‌شوند و تولید محصول دارند عبارتند از:

 • درخت گردو،
 • درخت بادام،
 • درخت فندوق،
 • درخت به،
 • درخت شلیل،
 • و درخت سیب بهترین نهال میوه در این استان می‌باشند که نسبت به کاشت آن می‌توانید اقدام نمایید.

جمع بندی نهایی در رابطه با انتخاب بهترین نهال گردو در کرمانشاه:

این مطلب مناسب افرادی است که قصد احداث مزراع درخت میوه هستند و قصد دارند تا حرفه خود را به صورت علمی تخصصی یاد بگیرند. سایت آریا نهال به عنوان بزرگترین نهالستان فروش انواع نهال گردو و میوه، می‌تواند مرجعی مطمئن و قابل اطمینان برای شما عزیزان باشد. شما عزیزان می‌توانید تنها با یک تماس نسبت به خرید بهترین نهال‌های گردو در کرمانشاه اقدام نمایید.

منبع: برگرفته شده از وب سایت آریا نهال (ariyanahal.ir)

 

 

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...