|
کدخبر: 159361

رابطه دندان قروچه با ابتلا به کرونا!

از زمان شیوع کرونا تا کنون، افراد بیشتری با علائم دندان قروچه مانند شکستگی بخش فوقانی دندان، درد فک و گردن و گوش درد به مطب دندانپزشکان مراجعه کرده‌اند.

سبک زندگی رابطه دندان قروچه با ابتلا به کرونا!

دندانپزشکی امریکا (ADA) گزارش داده است که از زمان شیوع کرونا تا کنون، افراد بیشتری با علائم دندان قروچه مانند شکستگی بخش فوقانی دندان، درد فک و گردن و گوش درد به مطب دندانپزشکان مراجعه کرده‌اند و حدس زده می‌شود این مشکل ناشی از استرس است.

بسیاری از مردم جهان، تلاش می‌کنند تا از پس فشار‌های همه گیری کرونا برآیند و به نظر می‌رسد برخی در این مسیر دندان‌های خود را فدا می‌کنند.

بررسی موسسه سیاست‌های بهداشتی ADA بر روی دندانپزشکان نشان داد که ۷۰ ٪ از پاسخ دهندگان اظهارکردند که تعداد بیماران با دندان قروچه و سفت شدن فک‌ها را که اغلب با استرس در ارتباط هستند به طور قابل ملاحظه‌ای صعودی می‌بینند.

به طور دقیق این مشکل از پاییز افزایش یافته است، زمانی که ۶۰ ٪ از دندانپزشکان از افزایش دندان قروچه و فشار فک در بیماران خبر دادند.

این افزایش با گذشت زمان نشان می‌دهد که شرایط مربوط به استرس از زمان شیوع کرونا به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بررسی جدید همچنین نشان داد که بیش از ۶۰ ٪ دندانپزشکان از افزایش سایر مشکلات دندانی مرتبط با استرس مانند دندان‌های خرد شده و ترک خورده و علائم مرتبط با اختلال مفصل گیجگاهی فکی، مانند سردرد و درد فک خبر داده‌اند.

به گفته مارسلو آراوجو، مسئول ارشد ADA، با ادامه همه گیری کرونا، دندانپزشکان بیش از پیش شرایط دندانی حاد مرتبط با استرس را مشاهده می‌کنند؛ بنابراین در این دوران، حفظ سلامت دندان ها، برای افراد از هر زمان دیگر مهم‌تر است، از جمله مراجعه منظم به دندانپزشک برای رسیدگی به هرگونه مشکل مسائلی که می‌توانند تأثیر طولانی مدت داشته باشند.

 

منبع: انتخاب

ارسال نظر