|
کدخبر: 135434

حریرچی جزییات بیشتری از محدودیت‌های کرونایی را تشریح کرد

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه مهمانی‌های خانوادگی عامل ۵۱ درصد انتشار کرونا بوده است، گفت: با متخلفین در هر سطحی برخورد شدید خواهد شد و تا سه ماه انفصال از خدمت و جرائم نقدی برای آنها پیش‌بینی شده است.

سبک زندگی حریرچی جزییات بیشتری از محدودیت‌های کرونایی را تشریح کرد

ایرج حریرچی گفت: در یک نقطه عطف بسیار مهم در مقابله با کرونا قرار داریم و ملت و دولت در مقابل با این بیماری پیروز خواهند شد؛ امیدواریم در آینده نزدیک شاهد روند نزولی مرگ و میر باشیم.

وی افزود من از مردم درخواست می‌کنم نگران نباشند؛ فقط لازم است در هر شهر مقررات مربوط به آن شهر و وضعیت تعطیلی مشاغل خود را بدانند؛ مردم به رسانه‌های بیگانه توجه نکنند و اخبار را از منابع رسمی دنبال کنند. تجمع‌های خانوادگی به میزان ۵۱ درصد عامل اصلی انتشار بیماری کرونا در این ماه بوده است و به همین دلیل محدودیت در تردد از ساعت ۹ شب اعمال خواهد شد.

حریرچی ادامه داد: البته در نظر گرفته شده که وسایل نقلیه عمومی بیشتر در دسترس باشد؛ انتظار داریم با همکاری مردم شاهد تجمعات و ازدحام فراوان نباشیم. امروز در جلسه کمیته اجتماعی قرارگاه، قرار شد محدودیت‌ فعالیت مترو برداشته شود و ساعت کاری آن زیادتر شود؛ ضمن اینکه وسایل نقلیه عمومی مانند تاکسی‌ها نیز می‌توانند طبق مجوز لازم فعالیت خود را داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که برخی مدیران کارمندان خود را مجبور به حضور در ادارات می‌کنند، مرجع تصمیم گیری برای این ادارات چه کسانی هستند تصریح کرد: اطلاعیه رسمی درباره این موضوع تا چهارشنبه اعلام خواهد شد و وزیر کشور امشب جزییات بیشتری را اعلام کرده‌اند در همه شهرها مسئول اجرای این تعطیلی‌ها و نظارت فرمانداران و در استان‌ها استانداران هستند.

حریرچی ادامه داد: با متخلفین در هر سطحی برخورد شدید خواهد شد و تا سه ماه انفصال از خدمت و جرائم نقدی برای آنها پیش‌بینی شده است. با توجه به مرگ و میر بالایی که درحال‌حاضر داریم فکر نمی‌کنم مدیری در زمینه اجرای دورکاری کارمندان مقاومت کند.

معاون کل وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که در صورت تخطی مدیران از این قانون کارمندان شکایات خود را باید به کجا اعلام کنند، بیان کرد: افراد می‌توانند شکایات خود را به سامانه‌هایی مانند ۱۹۰ اعلام کنند، همچنین دادستان‌ها و فرمانداران نیز وارد عمل خواهند شد.

وی درباره نحوه ارائه خدمات آموزشی گفت: دانش آموزان در تمام مناطق زرد نارنجی و قرمز به صورت غیرحضوری آموزش خواهند دید؛ در دستورالعمل به طور دقیق مشخص شده است که در مناطق مختلف، کارکنان آموزشی و پشتیبانی مدارس و دانشگاه‌ها چگونه حضور داشته باشند وزیرعلوم موارد مربوط به دانشگاه‌ها و وزیر آموزش و پرورش موارد مربوط به مدارس را اعلام خواهند کرد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...