|
کدخبر: 133009

منبع بزرگ آلودگی هوای پایتخت را بشناسید

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه حمل‌ونقل بزرگ‌ترین منبع تولید آلودگی هوای پایتخت است، گفت: تهرانی‌ها در مقابل آلودگی هوا حساس شده‌اند.

سبک زندگی منبع بزرگ آلودگی هوای پایتخت را بشناسید

حسین شهیدزاده، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درباره آلودگی هوای پایتخت اظهارکرد: با اعلام اینکه از بیستم تا بیست و هفتم مهر امسال، ۸ روز پشت سر هم، باد مؤثری که بتواند آلودگی را از هوای تهران خارج کند نداشتیم، افزود: در این ۸ روز به علاوه یک روز دیگر در مهر، متوسط روزانه سرعت وزش باد در پایتخت دو متر بر ثانیه بود.

وی با اشاره به اینکه به همین علت، آلاینده‌های هوای تهران انباشته شده و غلظت آلودگی بالا رفت، اظهار کرد: مهر امسال با ۹ روز ناسالم برای گروه‌های حساس، هوای تهران نسبت به پارسال آلوده‌تر بود اما در ده سال گذشته، چهار مهر دیگر داشتیم که وضعیت هوا نامطلوب‌تر از مهر امسال بود و روزهای ناسالم حتی به ۲۰ روز می‌رسید.

شهیدزاده با بیان اینکه قبلاً شهروندان در مقابل آلودگی هوا خیلی حساس نبودند، مگر اینکه شاخص آلودگی هوا از ۱۵۰ رد می‌شد و شرایط برای همه ناسالم می‌شد، تصریح کرد: اما الان به محض اینکه شاخص از ۱۰۰ رد شده و شرایط برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود، همه حساس می‌شوند که البته از این حساسیت و مطالبه مردمی استقبال می‌کنیم و آن را یک دست آورد مثبت می‌دانیم.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین منبع تولید آلودگی هوای پایتخت، حمل‌ونقل است که بیش از ۶۰ درصد ذرات معلق هوای تهران را تولید می‌کند، خاطر نشان کرد: پاییز امسال، به دلیل حذف ۲۵ درصدی سفرهای آموزشی در مجموع سطح شهر، مقداری کاهش تراکم ترافیک داشتیم اما در محدوده مرکزی شهر به خاطر کاهش زمان طرح ترافیک و ورود ماشین‌های بیشتری به محدوده این طرح به دلیل شرایط کرونا و الزامات ناشی از از آن، نسبت به قبل افزایش تراکم ترافیک داشتیم.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر