|
کدخبر: 173704

بحران در وزارت خارجه لبنان/ وزیر خارجه استعفا می دهد

برخی منابع مدعی شدند که وزیر خارجه لبنان پس از گفتگوی تلویزیونی جنجالی که باعث بروز بحران در روابط خارجه این کشور با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شده، قصد دارد به زودی درخواست استعفا دهد.

دیگر رسانه99 بحران در وزارت خارجه لبنان/ وزیر خارجه استعفا می دهد

سایت "لبنان ۲۴" به نقل از برخی منابع که آنها را "موثق" خواند، اعلام کرد: شربل وهبه، وزیر خارجه لبنان امروز (چهارشنبه) در ساختمان دولت با حسان دیاب، نخست وزیر موقت برای اعلام کناره‌گیری خود دیدار خواهد کرد.

در شرایطی که در مورد وزیری که مسؤولیت وزارت خارجه را به صورت موقت برعهده خواهد گرفت، هنوز تردیدهایی وجود دارد، سایت "لبنان ۲۴" اعلام کرد، به نظر می‌رسد رویکردی برای اقدام بر اساس حکم شماره ۶۱۷۲ ویژه تعیین جانشینان وزرا در صورت غیاب وزرای اصلی وجود داشته و طبق آن "دمیانوس قطار" مسؤولیت این وزارتخانه را به صورت موقت بر عهده می‌گیرد، تنها مساله این است که قطار مدتی است از انجام مسؤولیت وزارتخانه اصلی خود امتناع ورزیده است.

طبق گزارش سایت لبنان ۲۴، وهبه بعدازظهر سه‌شنبه به معاونان خود اعلام کرد که  روز پنج‌شنبه به سه کشور اروپایی جهت دیدار با مقامات آنها سفر خواهد کرد اما به نظر می‌رسد برخی تحولات شبانه موجب شده او تصمیم به کناره‌گیری بگیرد.

کویت، امارات، مصر، عربستان و بحرین سفرای خود را از لبنان فراخوانده و در اعتراض به اظهارات وهبه یادداشت‌های رسمی منتشر کردند.

شورای همکاری خلیج فارس نیز شدیدا اظهارات وزیر خارجه لبنان را محکوم کرده و از بیروت خواست بابت این اظهارات، رسما از عربستان و کشورهای حوزه خلیج فارس عذرخواهی کند.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...