کدخبر: 90642

روحانی: سهام‌های دولتی در بورس عرضه شود

رئیس‌جمهور با بیان این مطلب که مسئول بخشی از بیکاری و زندگی سخت مردم، امریکا است گفت: شرایط ما درمقایسه با کشورهای پیشرفته در مبارزه با کرونا بهتر است.

گسترش‌نیوز: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در نخستین جلسه هیات دولت در سال ۹۹ گفت: شرایط ما در مقایسه با کشورهای پیشرفته برای مقابله با کرونا از نظر نیازمندیهای بهداشتی و بیمارستان‌ها شرایط بهتری است. این در سایه تلاش و کوشش همگی است.

rohani3456.jpg

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به "جهش تولید" توسط مقام معظم رهبری گفت: به وزرا عرض کردم طرح‌های مهمی که در سال ۹۹ تکمیل و به پایان می‌رسد را به مردم بگویند. به مردم بگویند در زمینه آب، برق، نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع و کشاورزی و مسکن در هر حوزه هرکسی که مسئولیت افتتاح بر عهده دارد، به مردم بگویند.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: امسال را ما سال افتتاح طرح‌های مهم در ایران اعلام کردیم و تا پایان سال شاهد افتتاح طرح‌های مهم در زمینه‌های مختلف در کشور خواهیم بود و از الان باید فهرست این افتتاحیه‌ها به مردم گفته شود. مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جدید، تولید مضاعف و حرکت سریع‌تر را در تولید ‌می‌خواهند و راهش این است که ما اقدامات زیربنایی سریع انجام دهیم.

وی با تاکید بر ضرورت اصلاحات بانکی در زمینه تولید اظهارکرد: تولید یعنی سرمایه و علم و دانش و فناوری و روابط خارجی با دنیا و اگر این سومی را حذف کنید تولیدی به وجود نمی‌آید. جهش تولید در سایه روابط خوب با جهان و همسایگانمان در زمینه صادرات و واردات به‌دست می‌آید. ما باید علم ودانش را بیاموزیم و بیاموزانیم. اگر می‌خواهیم سال سال جهش تولید باشد تولید بدون سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر نیست.

رئیس‌جمهور با تاکید بر عرضه سهام‌های دولتی در بازار بورس برای جهش تولید تصریح کرد: همه دستگاه‌های دولتی سهامشان را در بورس عرضه کنند. برای حرکت در تولید باید سهام‌ها به بازار بورس و فرابورس عرضه شود تا تحول بزرگ شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توطئه‌های امریکا علیه مردم ایران گفت: مسئولیت بخشی از مسائل بیکاری و زندگی سخت مردم، بر امریکا است، مسئول بخشی از عدم سرمایه‌گذاری و عدم گردش سرمایه در کارخانه‌ها امریکا است. برخی از انسان‌هایی که به خاطر نداشتن شغل در شرایط فوق‌العاده بحرانی زندگی می‌کنند مسئولش امریکا است.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: امریکایی‌ها مسئول بزرگترین جنایت‌ها در منطقه و ایران هستند. حال می‌گویند در کرونا حاضر هستیم کمک کنیم. کمک آنها همان لیوان گل‌آلودی است که تعارف می‌کنند اما نمی‌گویند که چشمه‌های اصلی را به روی مردم بسته‌اند. ما لیوان گل‌آلود شما را نمی‌خواهیم، شما کنار بروید، صادرکنندگان، وارد گنندگان را اذیت نکید، ملت ما خودشان بلدند چکار کنند، پزشکان ما به کارشان مسلط هستند. متاسفانه در این شرایط شیادان اصلی تاریخ امروز زبان باز کردند و سخنانی می‌گویند که ماهیت احمقانه خودشان را ظاهر می‌کنند. آنها فکر می‌کنند مردم دنیا ساده و زودباور هستند که حرف‌های ناروای آنها را باور کنند. ما روی پا خود ایستاده‌ایم و بر مبنای رهنمودی که در اختیار داریم همه توانمان را برای تولید بکار می‌گیریم.

منبع: تسنیم

ارسال نظر