|
کدخبر: 147882

خبر مهم مقیمی برای متقاضیان خودرو

فرشاد مقیمی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی با اشاره به قیمت‌گذاری خودرو اظهار داشت: براساس قوانین قیمت‌گذاری خودرو بر عهده شورای رقابت است و این شورا مصوبات خود را از ابتدای سال بر اساس فرمول مصوب شده ابلاغ کرده است.

خودرو خبر مهم مقیمی برای متقاضیان خودرو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به تحویل خودروهای معوق خاطرنشان کرد: سال گذشته بالغ بر ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی معوق داشتیم که خوشبختانه با همت و تلاش شبکه تامین خودروسازی تعداد خودروهای معوق ما به ۱۵ هزار دستگاه خودرو رسیده است.

مقیمی ادامه داد: اگر فرایند قیمت‌گذاری یکی از خودروها نهایی شود ۱۷۰۰ الی ۱۸۰۰ دستگاه خودرو آماده است که طبق پیش‌بینی‌ها تا پایان این ماه تعداد خودروهای معوق به ۱۳ الی ۱۲ هزار دستگاه می‌رسد.

وی تصریح کرد: طبق تعهد و برنامه‌ای که به وزیر ارائه شده درخصوص خودروهای داخلی تا پایان سال تعداد خودروهای معوق را صفر می‌کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: در حال حاضر در شرایط موجود فروش فوق‌العاده به هیچ عنوان تعهدهای داده شده معوق نشده حتی فرصت زمانی ۹۰ روزه است که معمولا ما در فرصت زمانی ۴۰ روزه خودروها را تحویل داده‌ایم و به همین روند ادامه می‌دهیم و باتوجه به تاکید موکد وزیر تا پایان روند تحویل خودروها سرعت می‌گیرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار آزاد گفت: اختلاف قیمت‌ها در بازار خیلی در اختیار خودروساز نیست و براساس شاخصه‌های اقتصادی و دیگر عوامل است که دستگاه های نظارتی در این زمینه اقدامات خوبی در جهت کنترل سوداگری های بازار انجام می دهند.

مقیمی خاطرنشان کرد: از سال گذشته اقدامات موثری در زمینه کاهش مصرف سوخت شروع کرده ایم و در چند روز آینده خبرهای خوشی در راه است و از یک طرح در رابطه با کاهش مصرف سوخت و آلودگی رونمایی می‌کنیم.

وی بیان کرد: چند پروژه در رابطه با تقویت موتورها اجرا شده که از جمله آن تقویت موتور XU۷ و Tu۵ بهینه که وزیر صنعت، معدن و تجارت یک ماه پیش از آن رونمایی کردند و نه تنها کاهش مصرف سوخت اتفاق افتاد بلکه توان موتور نیز افزایش پیدا کرد.

مقیمی خاطرنشان کرد: گیربکس ۶ سرعته را شرکت نیرو محرک قزوین با طراحی مهندسان و متخصصان ایرانی شروع و در بعضی خودروها اجرا شده که ۲ تا ۲.۵ درصد در کاهش مصرف سوخت کمک می‌کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان سبک سازی خودرو تصریح کرد: تبدیل برخی قطعات فلزی به قطعات پلیمری با همان کیفیت در دستورکار ما قرار دارد که با سبک سازی خودرو بخشی از مصرف سوخت را کاهش دهیم.

منبع: رکنا
  • ناشناس ارسالی در

    مثلامیخواهدبگویدمادرحال رشدخودروهستیم بل ه باربات همه دلالان واردسایت وبرای زن وب چه ونوه ونتیجه خودروثبت نام والان هم قرع ه کشی برای ۳ سال دیگراگرمثل هیونداوتویوت ایک روزی کشوراروپایی ۲ دستگاه خودروایران خودروخریدیعنی پیشرودرصنعت

ارسال نظر