|
کدخبر: 132968

خبر خوش مجلس برای واردات خودرو

با عذرخواهی چند روز قبل وزیر صمت از مردم بابت کیفیت پایین خودروها، گمانه‌زنی‌هایی درباره تصمیمات جدید در حوزه واردات خودرو مطرح شده است. در همین حال، مجلسی‌ها نیز نسبت به این موضوع واکنش منفی نشان نداده‌اند و می‌گویند که دست دولت در واردات خودرو باز است.

خودرو خبر خوش مجلس برای واردات خودرو

وزیر صمت پنجشنبه گذشته از مردم بابت کیفیت پایین و قیمت بالای خودرو عذرخواهی کرد.

علیرضا رزم حسینی اظهار کرد که در حوزه صنعت خودرو دچار عقب افتادگی هستیم و آن طور که باید در ساخت داخل پیش نرفته‌ایم که این رویه نتیجه تحریم‌هاست که نشان داد صنعت خودرو چقدر وابستگی به ارز دارد. او گفت: بابت خودروهای بی‌کیفیت از مردم عذرخواهی می‌کنم و شرمنده‌ایم که نتوانستیم برای مردم خودرو باکیفیت تولید کنیم.

پس از این اظهارات گمانه‌هایی در خصوص واردات احتمالی خودرو زده شد، مجلسی‌ها نیز نسبت به این موضوع واکنش منفی نشان نداده‌اند و می‌گویند که دست دولت در واردات باز است، مجلس نیز آن را منع نکرده است.

مصطفی طاهری، عضو کمیسون صنایع و معاون اعلام کرد که دولت برای واردات خودرو نیازی به طرحی از سوی مجلس ندارد. مجلس واردات خودرو را ممنوع نکرده و هر زمانی که بخواهد می‌توانند واردات آن را آزاد کند.

وی گفت: ما برای وارد کردن خودرو طرحی نداریم، اما در طرح کمیسیون که طی هفته‌های آینده به صحن می‌رود موضوع واردات فناوری برای بهبود کیفیت مطرح است.

یوسف داودی، دیگر عضو این کمیسیون نیز می‌گوید: بحث واردات خودرو در مجلس مطرح است و نظرات مثبت و منفی برای آن وجود دارد. برخی از نمایندگان نیز پیشنهاد واردات دارند. مجلس نیز طرحی برای حوزه خودرو دارد که احتمالا در هفته آینده بررسی نهایی آن انجام می‌گیرد.

بهزاد رحیمی، دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن نیز از اعمال نظارت بیشتر و ارتقا کیفیت در طرح کمیسیون خبر داد و گفت که خودروسازها باید براساس انتظارات و استاندارهای مردم خودرو تحویل دهند نه این که چون تقاضا زیاد است هر خودروی بی‌کیفیتی را به مردم بفروشند.

به گفته او، همچنین اعتراضات زیادی نسبت به افزایش قیمت سایپا و نحوه قرعه‌کشی و نحوه وجود دارد که باید بررسی شود.

منبع: تجارت نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  اصل قضیه سودهای باد آورده این صنعت هست که چشم پوشی از آن برایشان سخت است چون خودروهای ایرانی در دنیا مشتری ندارد بنابر این بهترین بازار مردم بیچاره خودمان هستند که مجبور به خرید هستند و حق انتخاب ندارند

 • منتقد ارسالی در

  به جای شعار و سخنرانی حداقل آب به آسیاب این فرغون سازها نریزید و با افزایش هر سه ماه یک بار پدر مصرف کننده رو در نیارید.
  با همین حرفها تا حالا 70 درصد طی شش ماه به قیمت کارخانه ای خودرو اضافه کر دید.
  سایپا این وسط دیگه شورشو درآو رده.
  حالا واردات رو هم آزاد کنید چنان تعرفه گمرکی روش میبندید که هیچ کس ن تونه ماشین خارجی بخره. خداوکیلی کجای دنی ا اینجوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • اهورا ارسالی در

  واقعا پدر ملتو درآوردین...ظاهرا اسم شما مسلمونه ولی هیچ کدوم اونو رعایت نکرده... .ماشین را وارد کرده از اون طرفم گمروکشو هزار درصد کرده ک باز مردم مجبور شده همین لگنا را سوار شن.............امیدوارم کم ی ب مرگتون هم فکر کنید.......

 • ازراییل ارسالی در

  رونیست که سنگ پای قزوین هم ازرورفت خجالت بکشیدشعارمفت که کسی جزخودتون قبولش نداریت کورتون کرده مردم میدونن فقط به نفع خودتون کارمیکنیدحیاکنیدبسه دیگه جونمون به لبمون رسیده

 • ناشناس ارسالی در

  خدا لعنتتون کنه همتون برید؟ به درک

ارسال نظر