|
کدخبر: 104338

تنها راه کاهش جولان دلالان در بازار خودرو

یکی از مهم‌ترین تصمیمات گرفته شده برای ساماندهی قیمت خودرو در بازار، محدودیت قیمت‌گذاری در بازار بیشتر از ۱۰ درصد بالاتر از قیمت کارخانه بود. تصمیمی که البته هنوز اجرا نشده و بسیاری از خریداران در انتظار تعیین تکلیف آن هستند.

خودرو تنها راه کاهش جولان دلالان در بازار خودرو

هر چند تنها راه‌حل بلند مدت برای ساماندهی بازار و قیمت خودرو افزایش تولید و عرضه تعداد لازم خودرو به کف بازار است و با عرضه مناسب عملا دلالان خودرو قدرت قیمت‌سازی کاذب را از دست خواهند داد، اما درحال‌حاضر که خودروسازان توان تامین نیاز بازار را ندارند، به نظر می‌رسد نظارت بیشتر، تنها راه کاهش جولان دلالان در بازار خودرو باشد.

اجرایی شدن ممنوعیت فروش خودرو بیشتر از مثبت ۱۰ درصد قیمت کارخانه خودرو از این نظر اهمیت دارد که با اجرای این تصمیم برای نخستین بار گران فروشی در بازار خودرو دارای تعریف مشخص می‌شود.

محمد رضا کلامی دبیر ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران درباره اجرای طرح قیمت‌گذاری بازار خودرو، ۱۰ درصد بالاتر از کارخانه اظهار کرد: این موضوع ابتدا باید در خود کمیته خودرو به تصویب برسد. کسی که خودرویی را خریداری کرده صاحب آن کالاست و قیمت‌گذاری اجباری ممکن است اجحاف در حق فرد دارای خودرو باشد. این موضوع باید از جنبه‌های خودرو بررسی شده و برای رای گیری به ستاد تنظیم بازار ارسال شود.

او ادامه داد: این موضوع ممکن است رسانه‌ای شده باشد اما باید فرآیند تصویب خود را طی کند. سرپرست وزارت صمت هم در جلسات کمیته خودرو بر خودروسازان تکلیف کرد که باید ارزبری کاهش پیدا کرده و تمرکز ویژه‌ای بر خودروهای برقی داشته باشیم.

 

منبع: خودرو تک
 • ناشناس ارسالی در

  باید واردات ازاد شود و ارزسی که برای کارهای غیر اخلاقی به دیپر کشورها می رود به وارداتاختصاص داده شود

 • ناشناس ارسالی در

  همه کارهای دولت در بخش خودرو نمایشی هست و مخواهد تا میتواند کسری بودجه خود را از جیب مردم در این بخش تامین کند وگرنه وار دات را آزاد میکرد و یا تعرفه 10 در صدر اجرا میشد و خیلی از کارهای دیگر که با عد م انجام آن به فریبکاری دولت و اینکه این بخش درامد سرشاری برای دولت دارد بیشتر پی میبریم

  • عباس ارسالی در

   با سلام و احترام
   مسئولین محترم دول تی و حکومتی
   خصوصا نمایندگان محترم مجلس
   مادامی که واردات خودرو را محد ود نموده اید و اجازه ورود خودرو به کشور نداده اید همین روال ادامه خواهد داشت و ذ ین پس منتظر مشکلات حادتری هم باشید.
   آقاجان، وقتی صنعت خودروی کشور تاب و ت وان نیاز مردم در سطح کشور را ندارد چه اص رار و پافشاری بر تولید داخلی و عدم وجود خودروی وارداتی را دارید؟؟

 • مژگان ارسالی در

  توانایی تامین خودرو درخواستی را ندارند واردات را ازاد کنید شاید نگرانید توانایی رقابت با نمونه های خارجی رو ندارید هم از لحاظ کیفیت و و هم قیمت . یکم در صنعت پیشرو باشید

 • ایرانی جانم فدای وطنم ارسالی در

  با سلام : باز هم کاسه کوزه را بر سر مر دم شکستید با این محدویت هایی که گذاشتید، آنهایی که هزاران دستگاه خریدند و سودش ر ا بردن الان در حاشیه نشستند و به حال ما مردم دارن نیش خند میزنند تازه مسئولین به یاد محدویت افتادن و دارن ضرب المثل نوش دارو بعد از مرگ سهراب را احیا میکنند.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...