کدخبر: 52277

علت آتش سوزی بازار تبریز مشخص شد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تبریز با اشاره به دلیل آتش سوزی اخیر در بازار تبریز گفت: اتصال سیم‌های برق در مغازه‌های ضلع جنوبی سرای دو دری باعث آتش سوزی در بازار تبریز شد.

گسترش نیوز - محمد قلی‌زاده صبح امروز جمعه در جمع خبرنگاران در تبریز با اشاره به اینکه تمام متخصصان سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز طی یک هفته اخیر مشغول بررسی دلایل آتش سوزی بودند، ادامه داد: آتش‌سوزی بر اثر اتصال سیم‌های برق ضلع جنوبی مغازه‌های مرکزی سرای دو دری اتفاق افتاده است.

atashtabrizz.jpg

وی با اشاره به اینکه این گزارش توسط کارشناسان آتش‌نشانی اعلام شده و کارشناس برق دادگستری نیز این موضوع را تأیید کرده اند، ادامه داد: البته عوامل تسریع‌کننده آتش همچون پیک نیک و سیلندر گاز مایع و همچنین اسپری‌های موجود در مغازه‌ها باعث از بین رفتن چیدمان محل حریق شدند.

قلی زاده به دیر اعلام شدن آتش سوزی به آتش نشانی نیز اشاره داشت و گفت: اطلاع‌رسانی دیرهنگام به سازمان آتش‌نشانی کار ما را سخت کرد؛ ساعت ۲۲ آتش‌سوزی در بازار شمس به ما اعلام شد و سپس آتش‌سوزی در بازار مسقف تبریز اعلام شد که بعد از اعزام نیروها متوجه آتش سوزی در سرای دو دری شدیم.

وی با بیان اینکه نتیجه گزارش دو کارشناس دیگر دادگستری نیز تا دو روز آینده اعلام می‌شود، گفت: امیدوارم دیگر شاهد تکرار حوادث تلخ این چنینی نباشیم.

گفتنی است ساعت ۲۲: ۱۵ دقیقه چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت امسال آتش سوزی مهیبی در سرای «ایکی قاپیلار» بازار تاریخی و مسقف تبریز به آتش نشانی اطلاع داده و پس از ۵ ساعت خاموش شد. این آتش به ۱۲۵ مغازه بازار خسارت‌های بالایی وارد کرد.

منبع: مهر

ارسال نظر