|

بخوانید :

کدخبر: 218531

محمد بخاطر مادرش سوخت / فداکاری به سبک علی لندی + عکس

محمد روانان دانشجو معلم ساکن شهرستان کلات نادری، مادر و مادربزرگش را از آتش نجات داد و ‌خود در پشت درهای بسته اسیر شعله‌های آتش ماند و آسمانی شد.

معلم فداکار در خراسان برای مادر و مادربزرگش دل به آتش زد. این معلم فداکار نوجوان وقتی دید مادر و مادربزرگش در شعله های آتش گرفتار شده اند دل به آتش سپرد تا آنها را نجات دهد. معلم فداکار در اوج جوانی ناکام ماند و آسمانی شد. خراسانی ها برای این معلم فداکار گریستند و در غم فرورفتند. محمد روانان معلم فداکار مانند علی لندی فداکاری کرد و نام این معلم فداکار جاودان شد.

فداکاری-محمد-روانان

دانشجو معلم فداکار دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برای نجات دو نفر از اعضای خانواده خود با ایثار و از خودگذشتگی مادر و مادر بزرگ خود را از تلاطم آتش نجات و متاسفانه خود با گرفتار شدن در آتش جان به جان آفرین تسلیم کرد.

چند روزی بیش از فداکاری علی لندی فاصله نگرفته‌ایم که بار دیگر شاهد شهامت و از خودگذشتگی جوانی دیگر از دیار امام مهربانی و افتخار ایران زمین هستیم. جوانی که عصاره فرهنگ ایثار و فداکاری و اخلاص را در کلام امام اول خود درک و فداکاری، بالاترین درجه ایمان برای او شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، اعضای هیات رئیسه، مدیران، مسؤولان و کارکنان این دانشگاه، درگذشت محمد روانان دانشجوی رشته آموزش ابتدایی مرکز دانشور را به جامعه فرهنگی کشور خصوصا دانشجو معلمان این دانشگاه و به طور خاص خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند یکتا رفیع درجات و مزید فضل و رحمت پروردگار بی‌همتا را برای آن بزرگوار در بهشت أعلا مسئلت و طول عمر بازماندگان آن مرحوم را توام با سلامتی و حسن عاقبت خواهان است.

پیام تسلیت سرپرست آموزش و پرورش

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت درگذشت دانشجو معلم فداکار محمد روانان، پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام تسلیت علیرضا کاظمی به شرح زیر است:

انالله و انا الیه راجعون

فداکاری معلمان شریف و مشق ایثار آنان منحصر به دوران دفاع مقدس نبود. آن‌روزها ایثارگرانه از آب می گذشتند و تشنه لب جان می دادند تا همسنگران مجروحشان را بی جان نبینند.

امروز نیز شاگردان همان آموزگاران ایثار خط مقدم، مشق عشق می کنند و با ایمانی استوار، راه معلمان دیروزشان را ادامه می دهند.

یک روز «شهید علی لَندی» دانش آموز ١۵ساله ایذه خوزستان و امروز «محمد روانان»، از سررود زاوین شهر کلات نادری استان خراسان رضوی، دانشجو معلم فقیدی که از مرکز دانشور نیشابور، مادر و مادربزرگ خویش را از آتش نجات می دهد و خود در پشت درهای بسته اسیر شعله های آتش می شود و آسمانی می شود.

آنان مانند شهدا ترجمان عشق شدند تا جاودان بمانند.

اینجانب ضایعه دردناک اما غرورانگیز آسمانی شدن دانشجو معلم جوان محمد روانان را به خانواده داغدیده، دوستان و همکاران محترم آن مرحوم در خراسان رضوی تسلیت می گویم و از درگاه خداوند سبحان، برایشان صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم و امیدوارم به برکت شجاعت، ایثار و فداکاری این دانشجو معلم جوان، علو درجات و همنشینی با شهدا و اولیا نصیب وی باشد.

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...