|
کدخبر: 144342

احتمال زنده بودن ۶ خدمه لندینگ کرافت خوارزم

احتمال زنده بودن ۶ خدمه لندینگ کرافت خوارزم وجود دارد و عملیات جست‌وجو همچنان ادامه پیدا می‌کند.

 پیکر بی‌جان یکی از ۷ خدمه لندینگ کرافت خوارزم که عصر روز پنجم دی ماه در ۲۵ کیلومتری جزیره لارک دچار سانحه شده بود، صبح امروز در نزدیکی جزیره قشم پیدا شد. این جسد برای تشخیص هویت به مراجع ذی ربط تحویل شده است.

طبق گزارش روند عملیات امداد و جست‌وجو؛ بررسی و تلاش برای نجات ۶ خدمه دیگرهمچنان ادامه دارد و هنوز می‌توان امیدوار بود که ۶ خدمه دیگر زنده پیدا شوند.

از روز پنجم دی ماه علمیات نجات و جست‌وجو آغاز شده است و تمام آن منطقه تا شعاع چند کیلومتری محل حادثه بین گروه‌ها و تیم‌های امداد و نجات تقسیم بندی شده و تمام ارگان‌ها ونهادهای مربوطه تیم‌های نجات را به منطقه اعزام کرده‌اند.

تشریح دلایل وقوع سانحه

همزمان با انجام عملیات جست‌وجو و نجات، علت وقوع این سانحه و واژگونی لندینگ کرافت خوارزم که با بار بیل مکانیکی از بندر شناص عمان به سمت بندر عباس در حال حرکت بود، در حال بررسی و پایش است. نامساعد بودن شرایط جوی، وزن غیر مجاز بار این شناور که حاوی ۱۵ دستگاه بیل مکانیکی بوده و عدم مهار درست بار در شناور و همچنین آبگرفتگی از جمله دلایل احتمالی بروز این سانحه به شمار می‌روند که هنوز نمی‌توان با قطعیت گفت که سانحه به دلیل کدام یک از این موارد رخ داده است.

از آنجایی که شرایط جوی در منطقه واژگونی لندینگ کرافت خوارزم پایدار نیست و این شناور به دلیل وجود شدت امواج در حال حرکت است؛ فعلا امکان نزدیک شدن شناور دیگر به این شناور واژگون شده نیست. احتمال اینکه افرادی از خدمه در شناور مبحوس شده باشند وجود دارد که با پایدار شدن شرایط جوی، غواص‌های حرفه‌ای برای جست‌وجوی اجساد وارد شناور خواهند شد.

منبع: رکنا

ارسال نظر