|
کدخبر: 144246

آخرین جزییات از حادثه سقوط بهمن در شمال تهران

با پایان عملیات امداد و نجات در کوه‌های شمال تهران، تعداد کشته‌های حوادث روز جمعه به ۱۲ تن رسید.

حوادث آخرین جزییات از حادثه سقوط بهمن در شمال تهران

جمعه پنجم دی یکی از سیاه‌ترین روزهای تاریخ کوه‌نوردی ایران بود. سقوط بهمن، کولاک و سرمای شدید، صدها تن را در ارتفاعات شمال تهران گرفتار کرد و در نهایت نیز خانواده‌هایی را عزادار.

در چند روز گذشته تیم‌های امداد و نجات در جست‌وجوی افراد مفقودشده بودند و در نهایت عصر دیروز جمعیت هلال احمر اعلام کرد که عملیات جست‌وجو به پایان رسیده است.

۹ نفر در کلکچال، ۲ نفر در دارآباد و یک نفر نیز در آهار جان خود را از دست دادند تا در مجموع تعداد کشته‌شدگان به ۱۲ تن برسد. البته سازمان هلال احمر تعداد اجساد کشف‌شده را ۱۱ نفر اعلام کرده است. علت این مسئله این است که یکی از افرادی که در کلکچال زنده پیدا شد، پس از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد.

به گفته «شاهین فتحی» مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران در این حادثه ۱۴ نفر نجات یافتند و تعدادی از گم‌شده‌ها که خانواده‌هایشان اعلام مفقودی کرده بودند هم پیدا شدند و به خانه برگشتند.

فتحی تاکید کرد: ۱۰۰ نیروی عملیاتی در قالب ۲۰ تیم، کار جست‌وجو و نجات کوهنوردان را انجام دادند و تیم امداد هوایی هم با یک فروند بالگرد و انجام ۹ سورتی پرواز، تکمیل‌کننده عملیات بود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر