|

بخوانید :

کدخبر: 287296

ترافیک سنگین در تهران / با چراغ روشن حرکت کنید

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران با تشریح آخرین وضعیت ترافیکی شهر گفت: اکنون بارش برف فقط در کمربند شمالی شهر جریان دارد و ترافیک به صورت نقطه‌ای و در بزرگراه‌های شمالی مشاهده می‌شود.

سرهنگ علی اصغر شریفی به تشریح وضعیت ترافیکی پایتخت پرداخت و افزود: اکنون در بزرگراه شهید سلیمانی مسیر غرب، بزرگراه بسیج در مسیر جنوب به شمال، بزرگراه ارتش در هر دو سمت و جانبازان از سمت پل امام علی(ع) ترافیک سنگین مشاهده می‌شود.

وی ترافیک خودرویی در باقی محورها و مسیرهای شهر تهران را روان گزارش کرد و به شرایط جوی پایتخت پرداخت و افزود: اکنون در مناطق ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ و ۲۲ شاهد بارش برف هستیم که در برخی محدوده‌ها سنگین است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران به شن پاشی محورها و خیابان‌های برف خیز اشاره کرد و گفت: از شب گذشته با آغاز بارش باران و برف مشکل خاصی در حوزه ترافیکی گزارش نشده است.

سرهنگ شریفی به کاهش میدان دید در خیابان‌ها اشاره کرد و افزود: توصیه می شود در این روزها رانندگان حتما جوانب احتیاط را رعایت کرده و حتما با سرعت مطمئن تردد کنند.

به گفته وی، بیشتر تصادفات در روزهای بارانی خسارتی هستند و علت آن نیز رعایت نکردن سرعت مطمئن، بی‌توجهی به فاصله قانونی و دید نامناسب است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران از همه شهروندان خواست حتما با چراغ روشن در سطح شهر تردد کنند و علت این مسئله را دید مناسب عابران پیاده و دیگر رانندگان عنوان کرد.

سرهنگ شریفی تاکید کرد: توصیه می‌شود رانندگان در این روزهای بارانی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند یا در صورت لزوم در رانندگی صبور باشند و قوانین را رعایت کنند.

طبق پپیش بینی هواشناسی بارش باران و برف تا اواسط امروز ادامه خواهد داشت و از فردا پنجشنبه (۲۷ بهمن) آسمانی صاف اما با برودت هوا تجربه خواهد شد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران نیز وضعیت ترافیکی معابر تهران را به دلیل بارندگی سنگین‌تر از روزهای معمول توصیف کرد و افزود: اکنون بزرگراه‌های اصلی شهر تهران دارای بار ترافیکی است.

سرهنگ محمد رازقی اظهارداشت: اکنون مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید همت، بزرگراه آیت الله حکیم، هاشمی رفسنجانی، بزرگراه نواب، شرق به غرب بزرگراه شهید زین‌الدین، جنوب به شمال بزرگراه امام علی (ع)، سنگین‌ترین معابر تهران هستند. 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ابتدای صبح اقداماتی از جمله برف‌روبی و شن‌پاشی به‌موقع انجام شد، وضعیت معابر در شرایط مطلوبی قرار دارد و ترافیک موجود نیز مربوط به لغزندگی سطح جاده و بار ترافیکی صبحگاهی است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...