|
کدخبر: 283635

آلودگی هوا مرز هشدار را رد کرد!

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وضعیت بسیار بد کیفیت هوای تهران طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۳ و ۱۴ دی) خبر داد و گفت: در این شرایط لازم است برای کنترل آلاینده‌ها سختگیرانه‌تر برخورد شود و همه مردم از فعالیت در فصای آزاد بپرهیزند.

جامعه آلودگی هوا مرز هشدار را رد کرد!

صادق ضیاییان با توجه به صدور هشدار قرمز هواشناسی نسبت به تشدید آلودگی هوا در تهران و کرج اظهار کرد: طی امروز (۱۳ دی) آلودگی هوای ناشی از سوخت‌های فسیلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چراکه روزهای گذشته شاخص آلاینده از عدد ۱۵۰ عبور کرد و طی امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ دی) کیفیت هوا کاهش بیشتری پیدا می‌کند.

وی تاکید کرد: اگر آلاینده‌ها به‌صورت جدی کنترل نشوند، با توجه به اینکه شرایط جوی پایداری شدیدتری خواهد داشت، شاخص آلایندگی می‌تواند از عدد ۲۰۰ نیز عبور کند و در شرایط بسیار ناسالم قرار گیرد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره میزان تاثیر ورود سامانه بارشی از اواخر وقت چهارشنبه (۱۴ دی) به تهران بر کیفیت هوای پایتخت اظهار کرد: سامانه بارشی که وارد کشور می‌شود عمدتا جنوب غرب کشور را درگیر می‌کند و پدیده غالب در تهران و کرج آلودگی هوا است که طی امروز و فردا در شرایط نامطلوب‌تری قرار می‌گیرد.

ضیاییان در پایان تصریح کرد: بر اساس هشدارهای صادر شده باید برای کنترل آلاینده‌ها و منابع تولید آلاینده سختگیرانه تصمیم‌گیری و برخورد شود و نه تنها افراد حساس بلکه تمامی مردم از فعالیت در هوای آزاد پرهیز کنند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها