|
کدخبر: 283512

احتمال ممنوعیت تردد پلاک‌ شهرهای دیگر در تهران

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره احتمال ممنوعیت تردد پلاک‌ شهرهای دیگر و نیز اجرای دیگر محدودیت‌های تردد در معابر تهران در هنگام آلودگی هوا توضیحاتی ارائه کرد.

جامعه  احتمال ممنوعیت تردد پلاک‌ شهرهای دیگر در تهران

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد که در راستای کاهش آلودگی هوا در شهر تهران پلیس آمادگی اجرای کامل مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا را دارد.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره اقدامات پلیس برای کاهش آلودگی هوا در تهران گفت:‌ موضوع آلودگی هوا، موضوعی نیست که در آن فقط یک یا دو دستگاه مسئولیت داشته باشند و بلکه دستگاه‌های زیادی در این حوزه دارای مسئولیت هستند و باید وظایف خود را انجام دهند. اتفاقا همانطور که قبلا هم گفته بودم، یکی از این موارد توجه به قانون هوای پاک است و لازم است که تمام دستگاه‌ها به وظایفی که براساس این قانون برایشان تعریف شده عمل کنند.

او با بیان اینکه پلیس نیز به وظایفی که در این قانون برایش تصویب شده عمل می‌کند، گفت:‌ علاوه بر آن ما اعلام می‌کنیم که آمادگی اجرای کامل مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای شهر تهران را داریم. به عنوان مثال همین اجرای طرح زوج و فرد از در منازل بعد از چندین سال دوباره در جلسه‌ای با حضور وزیر کشور تصویب شد و ما هم اجرای آن را پذیرفتیم و این طرح به اجرا درآمد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره احتمال ممنوعیت تردد پلاک‌ شهرهای دیگر و نیز اجرای دیگر محدودیت‌های تردد در معابر تهران در هنگام آلودگی هوا نیز گفت: مبنای ما بر اساس مصوباتی است که از کمیته اضطرار آلودگی هوا اعلام می‌شود و اینطور نیست که ما خودسرانه آن را اجرا کنیم. تاکنون چنین مصوبه‌ای نداشتیم و ما هم چنین چیزی را اجرا نکرده‌ایم. موضوعات مختلف در جلسات تخصصی مطرح شده و در این جلسات کارشناسان پلیس نیز حضور داشته و نظرات خود را ارائه می‌دهند. در نهایت هم آنچه که به تصویب برسد و اجرایش بر عهده پلیس قرار داشته باشد اجرا خواهد شد.

رحیمی افزود:‌ مواردی هم که در قانون پیش‌بینی شده، مانند برخورد با خودروهای آلاینده، فاقد معاینه فنی و ... همواره و در تمام روزهای سال اجرا می‌شود و موضوعی نیست که اجرایش موقتی و مقطعی باشد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها