|

بخوانید :

کدخبر: 271369

یکی از ساختمان‌های پرخطر تهران پلمب شد

شهردار تهران از تشکیل ستاد ایمنی در شهرداری تهران به منظور شناسایی و ایمن‌سازی سازه‌های ناپایدار خبر داد و گفت که یکی از ساختمان‌های پرخطر تهران پلمب شده است.

جامعه  یکی از ساختمان‌های پرخطر تهران پلمب شد

علیرضا زاکانی، درباره ضرب‌الاجل وزیر کشور به شناسایی سازه های ناپایدار اظهار داشت: همه کلان شهرها و به ویژه تهران میراثی از گذشته دارند که دارای نقاط مثبت و منفی است و مشکلاتی هم دارد.

وی افزود: یکی از این نقاط دارای مشکل، ساختمان‌های سست و گودهای پرخطر هستند که در همه شهرها وجود دارند.  در این خصوص یک ستاد ایمنی در شهرداری تهران تشکیل شده است که از افراد  موثر خارج از شهرداری هم برای حضور در ستاد دعوت شده‌اند.

زاکانی تاکید کرد که تا کنون ۲ جلسه  این ستاد برگزار شده  و کار شناسایی ساختمان های پرخطر دنبال می‌شود.

شهردار تهران ادامه داد: شب گذشته نیز با شهرداران مناطق جلسه داشتیم؛ بخشی از این شناسایی‌ها منجر به اقدامات اولیه شده و دیروز یکی از ساختمان‌های پرخطر تهران پلمب شد.

وی افزود: در مورد گودهای پرخطر نیز ۲ ماه پیش ایمن‌سازی گود برج میلاد که سال‌ها رها شده بود، آغاز کردیم.

زاکانی خاطر نشان کرد: امسال بخش زیادی از این گود، ایمن می‌شود تا شهر از تهدیدهای آن رنج نبرد.

وی افزود: در زمینه ساختمان های ناایمن، ساختمانی در مرکز شهر داشتیم که قبلاً طبقات اضافی آن تخریب شده بود اما باز هم پیگیری می‌کردند که ۲ طبقه بسازند که این موضوع نیز لغو شد.  

به گفته وی، برای شناسایی و ایمن‌سازی سایر ساختمان‌ها هم وارد مذاکره شده و پیگیری می‌کنیم اما این کار، کار یک شبه‌ای نیست.  

شهردار تهران تاکید کرد که ستاد کار جدی را شروع کرده و به زودی شهروندان از مواهب آن بهره مند می‌شوند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...