|

بخوانید :

کدخبر: 239728

زمان ثبت نام سفرهای نوروزی به سوریه و عراق اعلام شد

علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز ثبت نام سفرهای زیارتی نوروزی عراق و سوریه از اواخر بهمن ماه خبر داد.

جامعه زمان ثبت نام سفرهای نوروزی به سوریه و عراق اعلام شد

 رشیدیان با اعلام این خبر افزود: اعزام زائران ایرانی به سوریه را از حدود یک ماه قبل به صورت محدود آغاز کرده‌ایم که با اقبال متقاضیان مواجه شده و در این مدت بیش از ۵۰۰ نفر از هموطنانمان عازم این سفرمعنوی شده‌اند.

وی با اشاره به حمایت وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون مشترک ایران و سوریه در سفر اخیر به سوریه از ورود سایر شرکت‌های هواپیمایی برای انتقال و بازگشت زائران کشورمان گفت: با توجه به این مساعدت و انعقاد قراردادهای جدید با طرف‌های سوری درخصوص حمل و نقل و اسکان، موضوع اصلاح و کاهش قیمت‌های این سفر مدنظر قرار گرفت.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در قراردادهای جدید اقامت ۳ شب به حدود ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و اقامت ۴ شب ۸ میلیون ۳۰۰ هزار تومان رسیده که به ترتیب برای بسته های ۳شب اقامت ۹۹۸ هزار تومان و برای ۴ شب بیش از ۱ میلیون تومان کاهش نرخ خواهیم داشت که این برنامه ریزی و اقدام با حفظ کیفیت و ارائه خدمات مطلوب و در خور شان و منزلت زائران انجام می شود.

رشیدیان ادامه داد: این اصلاح قیمت در دور آتی اعزام‌ها اجرایی می شود و زائران با حفظ کیفیت و ارائه خدمات مطلوب و در خور شان و در کمال امنیت، عزت، کرامت و سلامت عازم این سفر می شوند.

وی همچنین با اشاره به پیش ثبت نام سفرهای سوریه اظهار کرد: تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در این مرحله برای اعزام تا تاریخ ۲۵ اسفندماه نام نویسی کرده‌اند که این افراد برای ثبت نام نهایی به نزدیکترین دفتر زیارتی محل سکونت خود معرفی می‌شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: مرحله بعدی، پیش ثبت نام و نام نویسی برای اعزام‌های نوروزی سفرهای زیارتی سوریه و عتبات است که مقرر شده از ۳۰ بهمن ماه آغاز شود و اطلاع رسانی لازم در رابطه با شرایط پیش ثبت نام و اعزام های نوروزی اعلام خواهد شد.

رشیدیان همچنین درخصوص میزان پذیرش زائر برای سفرهای نوروزی عتبات عالیات و سوریه هم گفت: از طریق پیش ثبت نام به نوعی تعداد متقاضیان و ظرفیت سنجی‌های لازم انجام می‌شود و بعد از مشخص شدن ظرفیت‌ها، نحوه اعزام و هزینه ها اعلام خواهد شد همچنین تلاش بر آن است تا با تمهیدات اندیشیده شده قیمت ها را در این بازه زمانی مدیریت کرده و افزایش نرخی نداشته باشیم.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...