|

بخوانید :

کدخبر: 212245

هزینه تلفن ثابت گران می شود؟

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: مدل تعرفه گذاری تلفن ثابت تغییر می کند البته نرخ مکالمات همان نرخ ۱۲سال پیش است و در این خصوص افزایشی نخواهیم داشت.

مجید سلطانی، درباره جزئیات تعرفه گذاری جدید مربوط به تلفن ثابت گفت: ما به هیچ وجه به دنبال افزایش تعرفه نیستیم و فقط بحث حداقل هزینه نگهداری برای هر خط تلفن مطرح است.

وی گفت: ما همه اسناد و مدارکمان را به شورای رقابت تقدیم کردیم و شورای رقابت هم استدلال های ما را پذیرفت و قرار شد این فرمول به تایید کمیسیون تنظیم مقررات هم برسد تا ما بتوانیم به قول هایی که در خصوص افزایش کیفیت توسعه به مردم داده ایم عمل کنیم.

سلطانی گفت: هر خط تلفنی که اکنون در سراسر کشور کار می کند چه مشترک مورد نظر کار کند و چه کار نکند برای مخابرات هزینه دارد چون ما نمی توانیم دستگاهها را خاموش کنیم و دائم باید نگهداری انجام شود بنابراین بحث نگهداری در موضوع زیرساخت و شبکه اصلی مخابرات باید انجام شود و بسیار هزینه بر است و این ارتباطی به کارکرد مشترک ندارد و شبکه عظیم چهارلایه مخابرات باید شبانه روزی کار کند.

وی افزود: شورای رقابت پذیرفته است که درآمدهای ما کفاف هزینه را نمی دهد.

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: ما بر همین اساس به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، جدولی را پیشنهاد کردیم که بر اساس آن مناطق کشور بر اساس اقلیم و جغرافیای کشور متفاوت باشد و اگر این جدول به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات هم برسد ما بر اساس آن می توانیم حداقل هزینه نگهداری را لحاظ کنیم.

سلطانی افزود: در خط تلفن ثابت این که مشترک چقدر کار می کند هزینه های خود را دارد اما در بخش مکالمه پیشنهاد ما این است که هر جایی و با هر عددی که مصوب شد مشترکان تا آن حد از دادن تعرفه و هزینه مکالمه معاف باشند و سعی ما این است که تا آن عدد، شارژ هزینه مکالمه بر اساس پالس یا دقیقه نداشته باشیم.

 

منبع: بازار

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...