|
کدخبر: 194646

وزارت بهداشت لیست پزشکان و پلاک خودروها را اعلام کند

فرمانده نیروی انتظامی با بیان این مطلب که پلیس مجری مصوبات ابلاغی در اعمال ممنوعیت ترددها است از وزارت بهداشت درخواست کرد با هماهنگی با ستاد ملی مقابله با کرونا اسامی کادر درمانی به همراه پلاک خودرو را در اختیار پلیس قرار دهد.

جامعه وزارت بهداشت لیست پزشکان و پلاک خودروها را اعلام کند

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به ایفای نقش نیروی انتظامی همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: نیروی انتظامی از همان آغازین لحظات شیوع این ویروس منحوس وارد میدان مقابله با کرونا شد و در همان لحظات اولیه اعلام کردیم که حافظان امنیت در کنار حافظان سلامت هستند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به بهره مندی حداکثری پلیس از همه ظرفیت ها برای مقابله با ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال بیماری بیان داشت: ورود حداکثری نیروی انتظامی در میدان مقابله با کرونا بسیار اثرگذار بود به طوری که اقدامات بزرگ و مثمرثمر پلیس مورد تقدیر مردم و مسئولان قرار گرفت.

وی با اشاره به تلاش نیروهای پلیس در این عرصه خاطر نشان کرد: از همه فرماندهان، افسران، درجه داران، کارمندان و سربازان وظیفه ای که در این ایام برای اجرای ماموریت های مختلف ایثارگرانه ایفای نقش کردند، قدردانی می کنم.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در اعمال محدودیت یا ممنوعیت در ترددها بیان داشت: براساس مصوبات اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، از تاریخ ۲۴ مرداد ماه منع تردد در جاده های بین استانی اعمال شد و در این میان شاهد تلاش همکارانمان در حوزه های پلیس راهور، پلیس راه و بخش انتظامی بودیم.

وی اضافه کرد: پلیس مجری مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در اعمال ممنوعیت ترددها بوده و به واقع اعمال این مصوبات قطعا در کاهش انتقال زنجیره ویروس کرونا تاثیر دارد.

سردار اشتری با قدردانی از همکاری مردم با پلیس خاطر نشان کرد: ضمن قدردانی مجدد از تلاش همه همکارانم ، از مردم عزیز به واسطه همکاری با پلیس نیز تشکر می کنم. انصافا شاهد همکاری مردم با فرزندان خودشان در نیروی انتظامی هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اعمال ممنوعیت تردد بین استانی بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح کرد: بنا بر اظهارات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در جریان اعمال ممنوعیت ترددهای بین استانی اخیر، اعلام شد که هیچ مجوزی ( از 24 مرداد تا موعد مقرر اعلامی) اعتبار ندارد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: از وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می خواهیم اگر بنا به تردد کادر درمانی یا پزشکی باشد، مطابق هماهنگی با ستاد ملی مقابله با کرونا، اسامی را به همراه پلاک خودرو در اختیار پلیس قرار دهد که احیانا در انجام وظیفه این قشر عزیز نیز تاخیری حاصل نشود.  

وی افزود: در هر صورت اگر مجوزی نباشد همکاران من به وظیفه عمل می کنند و در واقع مجری مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا هستند.

فرمانده ناجا تاکید کرد: در صورت صلاحدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تردد بین استانی برخی از جامعه پزشکی و یا هر فردی که تشخیص ستاد ملی مقابله با کرونا است باید لیست افراد در اختیار پلیس قرار بگیرد.

سردار اشتری تصریح کرد: پلیس تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است و در هر صورت با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ستاد ملی مقابله با کرونا به منظور تردد بخشی از جامعه پزشکی یا کادر درمانی و اعلام لیست مذکور به پلیس، در خدمت عزیزان هستیم.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...