|
کدخبر: 193701

چند بیمار کرونایی در بیمارستان بستری هستند؟

معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: در چند روز گذشته شاهد ثبات بوده‌ایم و حدود ۵۰ هزار بیمار در مراکز درمانی کشور بستری هستند و حدود ۳۰ هزار نفر هم خدمات سرپایی دریافت می‌کنند.

جامعه چند بیمار کرونایی در بیمارستان بستری هستند؟

قاسم جان‌بابایی ظهر امروز در بازدید از مراکز درمان گلستان به همراه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به روند ثبات بستری در چند روز گذشته در استان گلستان، اظهار داشت: هر چند قضاوت درباره روند کاهشی ابتلا زود است اما در چند روز گذشته شاهد ثبات بوده‌ایم هر چند این روزها حدود ۵۰ هزار بیمار در مراکز درمانی کشور بستری هستند و حدود ۳۰ هزار نفر هم خدمات سرپایی دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در برخی استان‌ها همچنان روند ابتلا افزایشی است از جمله این استان‌ها اصفهان، فارس و خراسان رضوی است و بقیه استان‌ها تقریباً روند ابتلا به یک ثبات نسبی رسیده است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در بحث زیرساختی تلاش می کنیم تا مشکل کمتری داشته باشیم، افزود: در چند روز گذشته با کمک دولت، بنیاد مستضعفان دولت ،ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با تهیه دستگاه‌های اکسیژن‌رسان مشکل کمتری را شاهد بودیم.

جان بابایی تاکید کرد: امیدواریم تا هفته آینده با کمک‌های بیشتر روند بهتری را شاهد باشیم.

با درخواست مجمع نمایندگان استان گلستان ، شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و تعدادی از اعضای کمیسیون برای بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی و بررسی مشکلات دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان امروز جمعه (۲۹ مرداد ) به استان گلستان آمدند.

اعضای این کمیسیون در سفر یک روزه از هر حوزه انتخابیه به نمایندگی از یک بیمارستان بازدید می کنند اما در جمع بندی نهایی مشکلات همه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی استان خصوصاً مواردی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با بیماری کرونا مرتبط‌اند، لحاظ خواهد شد.

گلستان در وضعیت فوق بحرانی کرونا قرار دارد و هم اکنون هزار و ۸۹۹ بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری هستند .

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...