|
کدخبر: 177307

پیش بینی وضع هوا / احتمال بارش باران در برخی استان ‌های کشور

یک کارشناس هواشناسی گفت: امشب و فردا در برخی ساعات در استان‌های تهران، البرز و سمنان و بخش‌هایی از مرکز کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.

جامعه پیش بینی وضع هوا / احتمال بارش باران در برخی استان ‌های کشور

فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی با بیان اینکه در پنج روز آینده در  اغلب مناطق کشور جو پایدار، آسمان صاف و آفتابی خواهد بود، گفت: تنها طی این مدت در برخی مناطق استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده و در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های اردبیل و ارتفاعات شمال استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی شاهد بارش های پراکنده و رعد و برق همراه با وزش باد هستیم.

او ادامه داد: در ارتفاعات البرز، مرکزی، خراسان شمالی و شمال، خراسان رضوی، ارتفاعات استان‌های کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی اظهار کرد: امشب و فردا در برخی ساعات در استان‌های تهران، البرز و سمنان و بخش‌هایی از مرکز کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.

گودرزی توضیح داد: از روز سه شنبه تا پنجشنبه در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل و در ۵ روز آینده در برخی مناطق جنوب غرب کشور شاهد وزش نسبتاً شدید باد خواهیم بود که در نقاط مستعد این مناطق سبب خیزش گرد و خاک  کاهش کیفیت هوا و دید افقی نیز خواهد شد.

او تصریح کرد: همچنین از امشب تا پایان هفته خلیج فارس و دریای عمان و ظهر یکشنبه تا آخر وقت روز دوشنبه دریای خزر مواج و متلاطم خواهدبود.

گودرزی همچنین درباره آب و هوای استان تهران هم گفت: آسمان تهران فردا صبح صاف همراه با وزش باد و در بعد از ظهر شاهد  وزش باد شدید خواهد بود و بیشترین دمای تهران ۳۶ درجه و کمترین آن ۲۴ درجه خواهد بود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...