|
کدخبر: 175024

اجرای فاز سوم تست انسانی واکسن «کوو ایران برکت»

فاز سوم تست انسانی واکسن «کوو ایران برکت» در حال اجراست؛ چندین هزار نفر با اعتماد به علم دانشمندان ایرانی، داوطلب تزریق این واکسن ایرانی کرونا شده‌اند تا به پیشرفت علمی و تولید واکسن کرونا در کشور کمک کنند.

جامعه اجرای فاز سوم تست انسانی واکسن «کوو ایران برکت»

فاز سوم تست انسانی واکسن «کوو ایران برکت» در حال اجراست؛ قرار است در این فاز، واکسن ایرانی کرونا به ۲۰ هزار نفر از داوطلبان در ۶ شهر کشور، تزریق شود.

تنها چند روز پس از اعلام فراخوان، بیش از ۱۰۰ هزار نفر داوطلب تزریق این واکسن ایرانی کرونا شدند تا برگ زرین جدیدی در تاریخ علمی کشور رقم بخورد.

در همین راستا به یکی از پایگاه‌های تست انسانی مرحله نهایی واکسن کوو ایران برکت رفتیم تا با داوطلبان گفت‌وگو کنیم. روزانه حدود ۱۳۰ داوطلب به پایگاه شهرک والفجر تهران مراجعه و در کارآزمایی بالینی مشارکت می‌کنند و چهار پایگاه دیگر در تهران نیز در حال پذیرش داوطلبان هستند.

میان داوطلبان، افرادی هستند که سن بالای ۶۰ سال دارند و اگر در این مطالعه بالینی شرکت نکنند نیز در اولویت دریافت سایر واکسن‌های کرونا اعم از واکسن‌های خارجی قرار دارند؛ اگرچه شغل و ظاهر و گروه سنی داوطلبان با یکدیگر تفاوت دارد اما اکثر آنها یک نکته مشترک را علت مشارکت در این مطالعه بالینی عنوان می‌کنند: کمک به پیشرفت علمی کشور و اعتماد به دانش ایرانی.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...