|
کدخبر: 168572

باران نبارد برق قطع می شود!

استاندار تهران با بیان اینکه با کاهش بارندگی و شرایط اقلیمی موجود احتمال قطع برق وجود دارد، گفت: مسئولان تمهیدات لازم برای تامین برق مطمئن و پایدار ١٢٤ بیمارستان تهران اتخاذ کنند تا مشکلی برای بیماران بستری شده پیش نیاید.

جامعه  باران نبارد برق قطع می شود!

"انوشیروان محسنی بندپی" روز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران افزود: نباید سلامت و ایمنی بیماران بستری شده در بیمارستان ها به خطر بیافتد.

وی ادامه داد: تجهیزات برقی همه بیمارستان ها باید رصد شود و مسئولان آنها موظف هستند نسبت به خرید و نصب ژنراتور اقدام کنند تا در مواقع قطعی برق مشکلی برای بیماران به وجود نیاید.

وی خاطرنشان کرد: تعداد بیماران سرپایی بستری و فوتی ناشی از ویروس کرونا ١٩درصد این هفته نسبت به مدت مشابهه سال قبل افزایش یافته است.

استاندار گفت: هزار و ٢٤٠ تخت به تخت های بیمارستانی اضافه شده و برغم ابتکار کادر درمان در بحث درمان بیماران سرپایی با پروتکل های درمانی هنوز روند تعداد بیماران بستری در بیمارستان های تهران افزایشی است.

محسنی بندپی با بیان اینکه فرمانداران با کمک مدیران شبکه بهداشت و درمان باید کمیته واکسیناسیون را تشکیل دهند، اذعان داشت: در مرحله اول طرح واکسیناسیون، افراد ٨٠ ساله در اولویت هستند.

وی اظهار داشت: ثبت نام افراد از طریق سامانه سیب زیر ٢٠ درصد بود و اکنون به هفتاد درصد رسیده است اما به دلیل نبود اطلاعات آماری دقیق از سازمان ثبت احوال و هدفمندی یارانه ها خواسته شده لیست افراد را در اختیار ما قرار دهند تا نسبت به تزریق واکسن با توجه به گروه سنی اقدام شود.

استاندار تهران با بیان اینکه میزان فوتی ها برغم افزایش تعداد بیماران بستری شده نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، گفت: فاصله گذاری اجتماعی، پروتکل های بهداشتی، نظارت ها و محدودیت های مقابله با کرونا باید با جدیت دنبال شود تا هفته آینده بتوانیم نسبت به کنترل پیک اقدام کنیم.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: خط ۶۰۷۰ در راستای اطلاع رسانی به مردم برای آگاهی از تخت های خالی بیمارستان های تهران آماده و به زودی بهره برداری می شود.

وی از کادر درمان، اصناف، نیروی انتظامی، هلال احمر و همه متولیان امر در خدمت رسانی به مردم و مقابله با کرونا قدردانی کرد.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...