|
کدخبر: 166895

مشکل جدید برای نقل و انتقال واکسن روسی به کشور

عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا خبر داد :با کمبود یخچال های مخصوص نقل و انتقال واکسن کرونا اسپوتنیک وی در ایران مواجه هستیم.

جامعه مشکل جدید برای نقل و انتقال واکسن روسی به کشور

این روزها نقد بر آهستگی سرعت واکسیناسیون در ایران وجود دارد. علل مختلفی در این خصوص اعلام شده است اما شاید مهمترین علت این باشد که نقل و انتقال  واکسن های کرونای روسی نیاز به یخچال های مخصوصی دارد.

دکتر محرز ، عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: برای نقل و انتقال  واکسن روسی کرونا (اسپوتنیک وی) با کمبود یخچال مخصوص مواجه هستیم.

دکتر مینو محرز در خصوص میزان یخچال های مخصوص نگهداری و انتقال واکسن کروناگفت: از نظر تعداد یخچال مخصوص واکسن کمبودی نداریم و فقط برای واکسن روسی اسپوتنیک وی که باید در دمای منفی ۲۰ نگهداری شوند با کمبود مواجه هستیم.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد تعداد یخچال های مخصوص واکسن کرونا غیر از واکسن روسی افزود: اکنون برای واکسن آسترازنکا، بهارات، واکسن چینی کرونا و سایر واکسن هایی که وارد کردیم یخچال های معمولی داریم اما همانطور که گفته شد فقط برای واکسن روسی کرونا اسپوتنیک وی با کمبود یخچال مخصوص آن مواجه هستیم.

محرز در مورد عدم حضور نمایندگانی از سازمان ها و انجمن های تخصصی علمی در ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: این انتقاد را نمایندگان مجلس هم داشتند که چرا عضوی از آن ها در ستاد مبارزه با کرونا حضور ندارد، بهرحال رئیس جمهور اعضای این ستاد را تعیین می کند و علت این موضوع برای ما مشخص نیست.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...