|
کدخبر: 162906

ساحل جاسک پر از لاشه گربه ماهی شد! / علت چیست؟

حدود یک کیلومتر از ساحل جاسک صفی از تلف شدن گربه ماهی تشکیل شده که هنوز کسی نسبت به علت آن پاسخی نداده است.

جامعه  ساحل جاسک پر از لاشه گربه ماهی شد! / علت چیست؟

این صف ماهیان که در ساحل شمالی جاسک واقع در محله نفسا تا خور شیلات تشکیل شده با بالا آمدن آب هرلحظه به شمار این آبزیان اضافه می شود.

یک صیاد که دراین زمینه تجربه صید دارد گفت: شیلات برای ۴۴ فروند قایق مجوز صید با تور پرساین داده که از آن برای صید میگو ، ساردین و گربه ماهی استفاده می شود و امروز بدلیل توفانی بودن دریا احتمال اینکه صیادان صید این آبزی را در دریا رها کرده زیاد است.

حجم ذخایر گربه ماهی در آبهای جاسک زیاده بوده ، صید ان بیشتر برای تهیه پودر ماهی و همچنین صادرات صورت می گیرد و مصرف خوراک انسانی در کشور ندارد.

تا لحظه ارسال خبر مسوولان حفاظت محیط زیست شهرستان و استان پاسخی نداده اند.

محل زندگی گربه ماهی ها

گربه‌ ماهی یا سگ‌ ماهی یا ماهی سبیلو (Catfish) نام گروه بزرگ و گوناگونی از پرتوبالگان است. بیشتر این ماهیان سبیل‌هایی در اطراف دهان خود دارند و دلیل نام‌گذاری آن‌ها به گربه‌ماهی نیز وجود همین سبیل‌ها است. گربه‌ ماهی فاقد پولک است.

انواع گوناگون این ماهی در اقیانوس هند، مجمع الجزایر مالاریاو پراکنش آن درسراسر سواحل شمالی دریای عمان وبخش شرقی خلیج فارس تا بوشهر می‌باشد. این ماهی اندازه متوسط داشته و در آب‌های نزدیک بستر سطح دریادارند، در دریاهای گرمسیر ونیمه گرمسیر تقریباً در تمام دنیا پراکنده می‌باشند. حضور این گروه از ماهیان در نقاط مختلف جهان در دماها و ارتفاعات مختلف تنوع قابل ملاحظه‌ای به آن‌ها داده‌ است.

گربه‌ ماهیان از گونه‌های مهم جانوری در دنیا محسوب می‌شوند و به دلیل حضور در نقاط مختلف جهان تنوع قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده‌اند. اکثر مواقع در رودخانه‌های گلی و لجنی و سواحل گرمسیری و آب‌های معتدل یافت می‌شود.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...