|
کدخبر: 160885

اخبار لحظه ای چهارشنبه ‌سوری + آمار کشته و زخمی

سخنگوی سازمان اورژانس از مصدومیت ۶۴نفر به دلیل انفجار موادمحترقه خبر داد.

جامعه اخبار لحظه ای چهارشنبه ‌سوری + آمار کشته و زخمی

همه ساله در روزهای پایانی سال، نگرانی از حوادث تلخ چهارشنبه پایان سال بیشتر از همیشه است؛ متأسفانه چند سالی می‌شود که سنت قدیمی آخرین چهارشنبه سال رنگ باخته و استفاده از مواد محترقه و آتش‌زا جایگزین آن شده است، سنتی تلخ که همه ساله منجر به جان باختن تعدادی از هموطنان شده و خانواده‌ها را داغدار می‌کند. روز گذشته سخنگوی سازمان اورژانس کشور از افزایش ۲۰۰ درصدی حوادث چهارشنبه آخر سال به نسبت امسال خبر داد و گفت که از آن جایی که بیشترین میانگین سنی افرادی که دچار آسیب شده‌اند ۶ تا ١٨ سال است، والدین باید نظارت بیشتری بر رفتار و تردد فرزندانشان داشته باشند. در صورتی که افراد در طول مسیر با مصدومی رو به رو شدند حتما باید با شماره ١١۵ تماس بگیرند.

در ادامه اخبار لحظه‌ای حوادث چهارشنبه آخر سال را میخوانید:

سخنگوی اورژانس با اشاره به آخرین آمار مصدومان از ابتدای اسفند ماه تا ساعت ۱۹:۳۰ امروز گفت: تعداد کل آسیب دیدگان ۴۸۸ نفر، تعداد مصدومان ۴۸۲ نفر و آمار فوتی های حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال از ابتدای اسفند تا این ساعت ۶ نفر بوده است.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌ نشانی گفت: ما موافق جشن و شادمانی شهروندان هستیم اما اقدامات این شب باید به صورتی باشد که خسارت‌های آن جبران ناپذیر نباشد و سلامت افراد را به خطر نیندازد. برای مستقر شدن نیروها در مکان‌های پر تردد شهر تهران ظرفیت خود را تقریبا به ۸ برابر افزایش داده‌ایم.

رییس مرکز اورژانس تهران گفت: تا ساعت ۱۹:۰۰در شهر تهران ۳۷ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال آسیب دیدند که ۱۰ نفر از آنها بستری هستند. ۶ نفر دچار قطع عضو، ۱۳ نفر سوختگی و ۱۲ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم‌ها شده‌اند.

پرتاب+نارنجک

آسیب به آمبولانس اورژانس در کرج

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: از صبح امروز تا کنون در سراسر کشور امروز ۱۱۸ نفر به دلیل انفجار مواد محترقه مصدوم شدند و در مراکز درمانی بستری هستند.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت از آماده‌باش ۱۰۰ درصدی ماموران پلیس‌ های تخصصی از جمله راهور، یگان ویژه، امداد، پلیس پیشگیری و آگاهی و استقرار در نقاط مختلف تهران خبر داد و گفت: صدها گشت انتظامی و اطلاعاتی در نقاط مختلف پایتخت مستقر شده و تا پاسی از شب در آماده باش خواهند بود.

فرمانده انتظامی پایتخت اعلام کرد: افرادی که بخواهند دست به کوچکترین اقدام نامتعارف و خارج از عرف بزنند با برخورد قاطع پلیس مواجه خواهند شد چرا که امنیت مهم ترین موضوع و خط قرمز پلیس است.

۲۵ مورد انفجار و تخریب در تهران

حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به چهارشنبه آخر سال گفت: همکاران من فعالیت گسترده ای در نقاط مختلف شهر تهران دارند. از ساعت ۱۵ تا این لحظه ۲۵ مورد انفجار و تخریب داریم.

رییس مرکز اورژانس تهران گفت: تا این لحظه ۲۲ نفر در تهران به دلیل حوادث ناشی از انفجار مواد محترقه در تهران آسیب دیده‌اند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به گزارش حوادث مرتبط با شب چهارشنبه آخر سال،اعلام کرد: از ابتدای اسفندماه تا ساعت ۰۰: ۱۶امروز ۳۶۹ نفر در این حوادث دچار آسیب شدند؛ضمن اینکه ۳۶۳ نفرکل مصدومان این حوادث را تشکیل می دهند. ۱۱۲ نفر از مصدومان در مراکز درمانی بستری شده که از این تعداد ۹ نفر در بخش مراقبت ویژه بستری هستند. ۲۴۰ نفر از مصدومان درمان و ترخیص شدند، ۱۱ نفر از مصدومان در محل حادثه درمان شده و ۶ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

سخنگوی اورژانس کشور از قطع عضو شدن ۵۰ نفر و آسیب رسانی به چشم ۱۰۶ نفر خبر داد و گفت: ‌۱۵۶ نفر دچار سوختگی شدند. بیشترین آسیب در استان‌های تهران با ۹۳ نفر ، آذربایجان شرقی با ۵۴ نفر و کرمانشاه با ۳۲ نفر بوده است.

انفجار نارنجک دستی در سه راه شریعتی

پیمان صابریان رییس مرکز اورژانس تهران گفت: انفجار نارنجک در سه راه شریعتی منجر به مصدومیت یک فرد ۲۷ ساله از ناحیه چشم شد، وی برای درمان به بیمارستان منتقل شده است.

بر اساس اعلام سخنگوی سازمان سازمان اورژانس کشور گفت: تاکنون ۶۴ نفر در کشور مصدوم شده‌اند که از این تعداد ۲۰ نفر بستری در بخش ویژه هستند. از این تعداد ۳۷ نفر درمان و ترخیص شده و ۷ نفر نیز در محل درمان شده‌اند، ۸ نفر نیز دچار قطع عضو شدند. حوادث منجر به آسیب به چشمان ۱۲ نفر و سوختگی ۲۶ نفر شد. شهر تهران ۱۹ نفر مصدوم داشته است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: انفجار نارنجک دستی در شهر قدس منجر به مصدومیت یک فرد ۶۱ ساله شد. وی در محل حادثه درمان شد.

چهارشنبه+سوری

 سرهنگ جلیل موقوفه‌ای گفت: انفجار مواد محترقه در یک مغازه در خیابان نبرد جنوبی در باره جزئیات این حادثه اظهار کرد: دقایقی پیش دو نفر در یک مغازه دخانیات‌فروشی در خیابان نبرد جنوبی دست به خرید و فروش مواد محترقه را داشتند که حین این خرید و فروش مواد محترقه منفجر شد.

اتاق عملیات اورژانس تهران

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ خاطرنشان کرد: هر دو نفر در اثر این حادثه از ناحیه چشم به شدت آسیب دیده‌اند و دو دستگاه خودرو شامل یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ و یک خودروی جک نیز تخریب شدند.در این حادثه که در سا ختمانی ۴ طبقه به وقوع پیوست خانمی ۸۰ ساله نیز بر اثر موج انفجار آسیب دید و به مراکز درمانی منتقل شد.

سعید مهرسروش، سخنگوی کمیته چهارشنبه پایان سال اورژانس تهران گفت: انفجار نارجک دستی در منطقه خاوران / نبرد جنوبی منجر به مصدومیت ۲ نفر شد. مصدومان به بیمارستان امام حسین منتقل شدند.

چهارشنبه+سوری+خسارت

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور، درباره آخرین وضعیت حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: از صبح امروز تا کنون حدود ۲۵ نفر به دلیل استفاده از مواد محترقه دچار مصدومیت شدند که از این تعداد ۸ نفر در مراکز درمانی بستری هستند.

وی عنوان کرد: ۱۳ نفر از مصدومان با کمک پرسنل درمانی تحت مراقبت و درمان قرار گرفته و ترخیص شده‌اند همچنین ۴ نفر از آنها در محل درمان شده‌اند.

خالدی عنوان کرد: خوشبختانه تا کنون این حوادث جان هیچ یک از هموطنان را نگرفته اما استفاده از مواد محترقه منجر به قطع عضو سه نفر و آسیب دیدن چشم دو نفر شده است. همچنین ۸ نفر نیز دچار سوختگی شده‌اند. بیشترین تعداد آسیب‌دیدگان مربوط به استان‌های تهران، آذربایجان شرقی و استان مرکزی هستند.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
  • ناشناس ارسالی در

    بشاش توی این تمدن ایرانی که بهتره گیم توحش ایرانی.. فقط خودبزرگ بینی و تحقیر ملت های عرب و هندی و... اما احمق تر از ایرانی در کل دنیا نیست...

  • ناشناس ارسالی در

    خدایا با کی ها شدیم 85 میلیون...

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...