|
کدخبر: 154897

واکسن ایرانی کرونا بالاترین کارآیی را دارد

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: واکسن کرونایی که در ایران در حال تولید است قطعاً از تمام واکسن‌هایی که در دنیا ساخته شده است کارآیی بیشتری خواهد داشت.

دکتر حسینعلی شهریاری در هجدهمین آیین پویش ره سلامت و افتتاح پروژه ICERP تجهیزات خریداری شده از محل تسهیلات بانک جهانی، که امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن تشکر از تلاش کادر بهداشت و درمان در مبارزه با کرونا اظهار کرد: بیش از ۳۰۰ نفر از عزیزان کادر درمان ما در این دوران جان خود را از دست دادند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با این جنگ ویروسی که همچون دوران دفاع مقدس بود توانست روی پای خود بایستد و امروز خوشبختانه در بسیاری از زمینه‌ها خودکفا شده‌ایم و حتی توان صادرات به کشورهای نیازمند را هم داریم.

وی به تولید واکسن در ایران اشاره و عنوان کرد: واکسن کرونایی که در ایران در حال تولید است قطعاً از تمام واکسن‌هایی که در دنیا ساخته شده است کارآیی بیشتری خواهد داشت و طبق گقته وزیر بهداشت صادرکننده واکسن خواهیم بود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: بانک جهانی بعد از ۱۵ سال با وجود اینکه ما عضو این بانک هستیم، کار کوچکی انجام داد؛ ۵۰ میلیون دلار برای جمهوری اسلامی ایران پولی نیست. گلایه ما از سازمانهای جهانی این است که علی‌رغم شعار دفاع از حقوق بشر در عمل اقدام نکرده و ما را تحریم می‌کنند.

شهریاری با بیان اینکه امیدواریم در مبارزه با بیماری کرونا سرافراز بیرون بیاییم، مطرح کرد: ما کشوری انقلابی و با تفکر انقلابی و ایدئولوژی اسلامی هستیم و دشمنان ما دست بردار نیستند، ما همه زمینه‌ها را باید آماده کنیم که اگر برنامه‌های دیگری هم داشتند موفق نشوند چرا که باور ما این است که ویروس کرونا دست ساخته بش بود و ممکن است بعدها دوباره چنین مشکلاتی به وجود بیاورند.

وی در پایان گفت: امیدواریم اقدامات جوانان نخبه و دانشمند ما در شرکت‌های دانش بنیان همان طور که تاکنون کارهای زیادی انجام داده‌اند و ما را در چند ماه اولیه از خارج بی‌نیاز کرده اند، ادامه داشته باشد؛ از رهبر معظم انقلاب تشکر می‌کنم که پروتکل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کردند و همچنین از ستاد ملی مقابله با کرونا، رییس جمهور و وزارت بهداشت که همه پای کار بوده و خدمات خوبی ارائه دادند هم تشکر می‌کنم.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...