|
کدخبر: 154738

کرونای انگلیسی افراد بین ۵ تا ۱۷ سال را بیشتر درگیر می کند

علیرضا زالی فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور اظهار کرد: در حال حاضر ویروس کرونا در هنگام انتقال به سایر افراد دچار جهش های مختلف خواهد شد و واریانس جدید نوع انگلیسی ویروس کرونا یک موضوع جدیدی نیست.

جامعه کرونای انگلیسی افراد بین ۵ تا ۱۷ سال را بیشتر درگیر می کند

وی ادامه اداد: درحال حاضر کارشناسان معتقدند که میزان سرایت در نوع ویروس کرونای انگلیسی بیشتر از گذشته شده است و در این جهش ویروس، جوانان بین گروه سنی پنج تا ۱۷ سال را بیشتر از سایر افراد درگیر می کند. ما در طی سه هفته اخیر شاهد افزایش مختصر مرگ و میر در میان افراد با سنین پایین تر هستیم.

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران بیان کرد: در حال حاضر تعداد هفت مورد ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در استان تهران شناسایی شده است که در هفته گذشته یکی از این بیماران فوت می کند و باید گفت که این فرد مبتلا به بیماری زمینه ای بوده است.

زالی گفت: در مکان سربسته اگر افراد هم حتی ماسک زده باشند ابتلا به بیماری کرونا از فرد ناقل به دیگران وجود دارد و مردم باید به موضوع تهویه مناسب هوا توجه جدی داشته باشند.

او افزود:در حال حاضر رعایت شیوه نامه های بهداشتی مانند شستن دست ها با آب و صابون و زدن ماسک و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله و پیشگیری از بروز بیماری کرونای جهش یافته انگلیسی موثر و مفید است و افراد باید نسبت به رعایت نکات پیشگیرانه و بهداشتی توجه کافی داشته باشند.

 

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...