|
کدخبر: 153722

دعوا سر نخواستن واکسن ایرانی کرونا

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اظهارکرد: تاکنون هیچ کشوری متقاضی واکسن ایرانی نبوده البته در سایت‌های خودشان درباره مذاکره خرید واکسن ایرانی صحبت‌هایی شده اما درخواست رسمی از سوی کشوری نداشتیم.

جامعه دعوا سر نخواستن واکسن ایرانی کرونا

محمد مخبر  درباره بحث صادرات واکسن ایرانی کرونا اظهارکرد: باید دید کدام کشورها متقاضی واکسن ایرانی کرونا خواهند بود البته اولویت با رفع نیاز داخل است اما برای مازاد نیاز داخل، اگر تعداد زیادی از کشورها متقاضی باشند بین آنها اولویت‌بندی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تا کنون هیچ کشوری متقاضی واکسن ایرانی نبوده البته در سایت‌های خودشان درباره مذاکره خرید واکسن ایرانی صحبت‌هایی شده اما درخواست رسمی از سوی کشوری نداشتیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درباره قیمت واکسن ایرانی کرونا گفت: در تمام فعالیت‌های ستاد به ویژه در حوزه درمان، بخش قابل توجهی از تولیدات به مناطق محروم تخصیص داده می‌شود. همانطور که ماسک، ونتیلاتور و رمدیسیور را به مناطق محروم عرضه کردیم واکسن کرونا را هم به این مناطق به طور رایگان عرضه می‌کنیم.

مخبر تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم کسی به دلیل مشکلات مالی محروم از واکسن شود و در اجرای آن مصمم هستیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: اما درباره توزیع واکسن برای مابقی مردم قیمت را وزارت بهداشت مشخص می‌کند و ما هیچ نقشی در قیمت‌گذاری نداریم.

وی همچنین درباره قیمت رمدسیویر (داروی موثر در درمان کرونا) گفت: قیمت رسمی رمدسیویر ۶۰۰ هزار تومان است و با همین قیمت دارو را به وزارت بهداشت ارائه می‌دهیم. اطلاعی ندارم وزارت بهداشت با چه قیمتی آن را به فروش می‌رساند. البته ستاد تنها تولیدکننده رمدسیویر نیست و شاید برخی از شرکت‌ها با قیمت بالاتری این دارو را تولید می‌کنند اما قیمت رمدسیویر ستاد ۶۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

مخبر تاکید کرد: قیمت این دارو در خارج از کشور ۱۲۰ دلار است اما ستاد رمدسیویر را با قیمت حدود ۲۳ دلار(با احتساب نرخ دلار در بازار آزاد) عرضه می‌کند.

وی با بیان اینکه قیمت رمدسیویر در اوایل در بازار حدود ۷۰ میلیون تومان بود، ادامه داد: در حالی قیمت را به ۶۰۰ هزار تومان رساندیم که قیمت این دارو در بازار آزاد به ۷۰ میلیون تومان رسیده بود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: در کنار بحث قیمت، موجودی هم موضوع بسیار مهمی است که ستاد توانست هم قیمت رمدسیویر را بشکند و هم عرضه بسیار بالایی در بازار داشته باشد که دستاورد بسیار مهمی برای این مجموعه است.

منبع: ایلنا
  • ناشناس ارسالی در

    قربون اون اعتماد به نفس تون بریم همه ی م لت
    اخه شما هنوز واکسن رو تولید نکر دید توقع مشتری دارین؟
    اول به فکر م لت بدبخت خودمون باشید بعد به فروش فمر کن ید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...