|
کدخبر: 152828

آماری عجیب از شمار مبتلایان در زادگاه کرونا

شمار مبتلایان به ویروس کرونا با منشا محلی در چین برای نخستین بار طی دو ماه گذشته به صفر رسید.

آمارهای دولت چین نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا با منشا محلی در این کشور برای نخستین بار بعد از دو ماه به صفر رسیده است.

براساس گزارش رویترز، صفر شدن شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین نشان دهنده مدیریت این کشور در مقابله با آخرین موج کرونا در چین است.

براساس این گزارش، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در چین ۱۴ نفر بود که همه مبتلایان وارداتی بودند؛ هفت نفر در شانگهای و بقیه مبتلایان در استان گواندونگ در شرق.

از روز ۱۶ دسامبر ۲۰۲۰، این برای نخستین بار است که چین هیچ مورد ابتلای محلی را ثبت نکرده است که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن اقدامات تهاجمی این کشور در مقابله با شیوع دوباره کرونا است که در استان «هوبه» در نزدیکی پکن گسترش یافته بود.

در دی ماه گذشته چین بیشترین میزان مبتلایان به ویروس کرونا را طی یک سال قبل از آن ثبت کرده بود. بیشترین مبتلایان در استان هوبه در همسایگی پکن بود که به دلیل رفت و آمد کارگران بین دو استان و نگرانی از افزایش شیوع، سریعا تحت محدودیتهای شدید قرار گرفت.

چین اگر چه جزو نخستین کشورهایی بود که شیوع ویروس کرونا مواجه شد اما این کشور موفق شد در عرض چند ماه آن را مهار و کنترل کند.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۱۰۵ میلیون و ۷۶۴ هزار و ۴۲۳ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان دو میلیون و ۳۰۹ هزار و ۳۶۴ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست‌کم ۵۸ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۹۴۷ نفر بهبود یافته‌اند.

منبع: فارس

ارسال نظر