|
کدخبر: 149435

کرونا مسافر نا خوانده حمل و نقل عمومی!

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مهم‌ترین بسترهای نگرانی در کلانشهرهایی مانند تهران و کرج، حمل‌ونقل عمومی است چراکه امکانات و ظرفیت لازم در این راستا وجود ندارد.

جامعه کرونا مسافر نا خوانده حمل و نقل عمومی!

ایرج حریرچی روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس‌جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد در سالن جلسات استانداری البرز افزود: همچنان نگران هستیم که کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عادی انگاری، موجبات شدت گرفتن بیماری را فراهم کند چراکه مواردی از ویروس جهش یافته در برخی نقاط دنیا مشاهده شده و باید نهایت تلاش خود را داشته باشیم که از ورود این ویروس جلوگیری کنیم.

وی اضافه کرد: انتظار ما از مردم در این شرایط این است که خروج از منزل را به حداقل برسانند، ترددها در این برهه از سال نسبت به سال قبل تنها پنج درصد کاهش یافته است.

حریرچی با بیان اینکه هیچ یک از استان‌های کشور در شرایط قرمز نیستند، گفت: ۱۹ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند ولی در برخی از استان‌ها خیزش جدیدی از بیماری دیده شده و در ۲ استان تهران و اصفهان مواردی از رشد بیماری در بین افراد هفت تا ۱۸ سال یافت شده است.

معاون کل وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به اقدامات استان البرز در مقابله با ویروس کرونا اظهارکرد: این استان در مقابله با کرونا بسیار موفق عمل کرده و این امر در ۶ هفته اخیر نمود بیشتری نیز داشته و اقدامات خیلی خوبی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: پیش از این الگوی بیماری در البرز مشابه تهران بود و جای خرسندی دارد که استان البرز توانسته مسیر خود را از پایتخت جدا کند و میزان بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در این استان به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.

حریرچی گفت: مهم‌ترین دستاورد البرز در روزهای اخیر این است که در برخی از روزها حتی یک مورد مرگ ناشی از کرونا نیز در این استان گزارش نشده است.

وی افزود: برای این توفیق بزرگ که در راستای سلامت مردم است از مدیریت صحیح استاندار البرز و تلاش‌های رئیس و مجموعه علوم پزشکی استان قدردانی می‌کنیم.

اکنون از هفت شهرستان تابعه البرز چهار شهرستان در وضعیت زرد و سه شهرستان آبی کرونایی است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر