|
کدخبر: 144197

برگشت قسمتی از پل گیشا

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت پروژه گیشا توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: مراحل برگشت بخشی از پل گیشا به عنوان پل سبز زندگی در حال نهایی شدن است.

جامعه برگشت قسمتی از پل گیشا

صفا صبوری دیلمی در مورد آخرین وضعیت پروژه گیشا با بیان اینکه زیرگذر کوی نصر هفتم اسفندماه سال گذشته و زودتر از موعد مقرر برای تردد خودروها گشوده شد، گفت: این بازگشایی سبب شد که کنترل و هدایت ترافیک سنگین روزهای پایانی سال به نحو موثرتری انجام شود.

وی با بیان اینکه متعاقب این بهره‌برداری، سرعت متوسط تردد خودروها در مسیرهای شرق به غرب و غرب به شرق بزرگراه‌های جلال آل احمد و شهید گمنام به نحو محسوسی افزایش یافت، افزود: این سخنان را پایش‌های ترافیکی در محدوده تقاطع بزرگراه‌های شهید چمران و جلال آل احمد نیز تایید می‌کند. به این ترتیب می‌توان با اطمینان اعلام کرد که هدف متعادل‌سازی خطوط ترافیکی و یکسان‌سازی حرکت در بزرگراه جلال آل احمد که قبلا در نتیجه عرض کم پل فلزی کوی نصر دچار اختلال بود، به طور کامل محقق شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد سرانجام ساخت تقاطع غیر همسطح بر روی چمران برای دسترسی بهتر به گیشا گفت: اینکه تسهیل دسترسی به کوی نصر یا همان خیابان گیشا از طریق ایجاد یک مسیر دسترسی مستقیم از زیرگذر فراهم شده یا به این منظور یک دوربرگردان غیرهمسطح در بزرگراه شهید چمران احداث شود، هنوز نهایی نشده است.

وی ادامه داد: مشاور پروژه ۵ گزینه مختلف اجرایی در این زمینه را مورد مطالعه قرار داده است و عملیات عمرانی برای احداث گزینه نهایی بعد از تصویب در حوزه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران اجرایی می‌شود.

صبوری در مورد بازگشت پل فلزی گیشا که جمع آوری شده و قرار بود بعد از افتتاح زیرگذر تحت عنوان پل سبز زندگی برگردد نیز توضیح داد و افزود: پروژه احداث پل سبز زندگی در حال گذراندن مراحل نهایی طراحی و آماده‌سازی نقشه‌های اجرایی بوده و عملیات احداث آن در آینده نزدیک توسط شرکت یادمان سازه آغاز خواهد شد.

وی افزود: البته استفاده از قطعات پل فلزی گیشا در احداث پل سبز زندگی با توجه به مشخصات خاص این پل عابر پیاده جنبه نمادین خواهد داشت تا به این ترتیب بخشی از خاطرات جمعی شهروندان از پل گیشا حفظ شود.

منبع: ايسنا

ارسال نظر