|
کدخبر: 142859

عوارض جدید واکسن فایزر را بشناسید

از ابتدای فرآیند تزریق واکسن فایزر در جهان گزارشات متعددی مبنی بر واکنش‌های آلرژیک نسبت به آن ارائه شده و حالا عوارض جدیدی از این واکسن گزارش شده است.

از ابتدای تزریق واکسن "فایزر" در جهان، گزارشات متعددی مبنی بر واکنش‌های آلرژیک و ناهنجاری‌های خاصی بعد از تزریق ارائه شده است، به تازگی هم، رویترز ۶ مورد جدید از واکنش آلرژیک نسبت به این واکسن را گزارش کرده است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های امریکا از دیروز فرآیند تزریق واکسن فایزر در این کشور را آغاز کرده است و تاکنون حدود ۳۰۰ هزار نفر واکسینه شده‌اند؛ این فرآیند همراه با بررسی عوارض ناشی از تزریق واکسن کرونا در حال تداوم است و واکنش‌های آلرژیک نسبت به آن پیگیری می‌شود تا اقدامات لازم برای بررسی و درمان صورت پذیرد.

طبق گزارش مقامات امریکایی در مرحله اول تزریق واکسن از بین ۲۱۵ هزار داوطلب، یک و نیم درصد از آنها نشانه‌هایی از عوارض تزریق در خود دیدند که این عوارض مانع از فرآیند معمول زندگی آنها شد.

این عوارض شامل التهاب، درد، تورم یا علائمی مانند سرماخوردگی است البته پژوهشگران هشدار دادند ممکن است شخص دچار تب، لرز، خستگی و سردرد نیز شود که به نسبت واکسن آنفلوآنزا بیشتر است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر