|
کدخبر: 139104

جریمه کرونایی خودروهای متخلف چگونه است؟

سردار هادیانفر درباره آخرین وضعیت اجرای طرح محدودیت‌های تردد توضیحاتی داد.

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اجرای طرح محدودیت‌های تردد در کشور اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح محدودیت‌های تردد در کشور تاکنون براساس آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ کرده است، علی رغم شرایط جوی بد نیروهای پلیس راهور به طور کامل در محور‌های شمالی کشور و محور‌های متأثر از بارش برف و باران حضور داشته‌اند.

سردار هادیانفر ادامه داد: مردم هم همکاری کاملی را با ما داشتند و هماهنگ با دستورالعمل‌ها و اطلاع رسانی‌ها عمل کردند و در هیچ یک از مبادی ورودی یا خروجی شهرها تنش و یا درگیری با مردم را نداشتیم و همه از این طرح تمکین کردند.

وی با بیان اینکه حدود ۵۱۱ هزار تذکر و عودت خودروها به مبدأ را داشتیم، افزود: ۴۱۰ هزار پیامک را برای افراد متخلفی که با پلاک غیر بومی قصد ورود به شهر‌های قرمز و نارنجی داشتند و هم برای ممنوعیت تردد شبانه در ساعات ۲۱ شب تا ۴ صبح ارسال کرده‌ایم.

رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: ما در روز‌های اول تاکید کردیم که پیامک‌ها صرفا برای تذکر هستند و اعمال جریمه انجام ندادیم و این کار در شهر‌ها و راه‌ها انجام شد و تاکید کردیم که همکاران ما در شهرها به صورت دستی جریمه نکنند و دوربین‌ها این مسؤلیت را عهده دار بودند.

وی افزود: در مجموع حدود ۲۹۰ هزار جریمه در بخش‌های مختلف انجام شد که ۷۰ درصد این جریمه‌ها برای ورود به شهر‌های قرمز و نارنجی بوده و ۳۰ درصد از این میزان جریمه برای تردد‌های شبانه (از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح) اتفاق افتاده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
Markets