|
کدخبر: 136254

استعفای انتقاد آمیز دکتر ملک زاده/متن استعفا

مدیریت بسیار غلط، پرنقص در پاندمی کرونا که به دلیل عدم مشورت و توجه شما به توصیه ها و هشدارهای متخصصان و محققان نظام سلامت، موجب تلفات انسانی بسیار در ایران شده است و در عین حال مدعی درس «مدیریت بحران کرونا» دادن به سایر کشورها هستید.

جامعه استعفای انتقاد آمیز دکتر ملک زاده/متن استعفا

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به دلیل آنچه مدیریت بسیار غلط و پر نقص پاندمی کرونا نامید، از سمت خود استعفا کرد.

 متن نامه استعفای دکتر رضا ملک‌زاده در صفحه شخصی وی منتشر شده است. 

در این نامه آمده: «بدین وسیله مراتب استعفای خود از مسئولیت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت را به دلایل زیر اعلام می‌دارم:

مدیریت بسیار غلط، پرنقص در پاندمی کرونا که به دلیل عدم مشورت و توجه شما به توصیه ها و هشدارهای متخصصان و محققان نظام سلامت، موجب تلفات انسانی بسیار در ایران شده است و در عین حال مدعی درس «مدیریت بحران کرونا» دادن به سایر کشورها هستید.

اظهارات غیر علمی و ناشی از شتابزدگی جنابعالی در مورد تولید واکسن ایرانی کرونا که هنوز در حال طی مراحل اولیه بوده و شما مدعی معرکه گرفتن برای تولید آن شده اید.

ادعاهای بی اساس جنابعالی و سازمان غذا و دارو در خصوص موثر بودن داروهای گیاهی که به اعتقاد اینجانب بدون هیچ مبنای علمی و پژوهشی و مطالعات بالینی کافی صورت گرفته و همچنین دفاع و اقدام جنابعالی از ادغام طب سنتی در نظام شبکه بهداشت و درمان کشور که می تواند شبکه بهداشت و درمان ایران را ناپایدار و در دراز مدت تضعیف کرده و مردم را از حقوق خود در بهره مندی از درمان های پیشرفته پزشکی مدرن محروم سازد.

عدم درک درست شما از تحقیق و پژوهش و اهمیت آن و نیز نادیده گرفتن تمام فعالیتهای علمی و پژوهشی محققان علوم پزشکی طی ۷ سال گذشته که در سخت ترین شرایط تحریم و امکانات بودجه‌ای، به بالاترین سطح تولیدات کمی و رشد کیفی و استناد به مقالات نسبت به گذشته رسیده است و رتبه نخست منطقه و کشورهای اسلامی را دارد، عدم تشکیل شورای معاونین طی ۶ ماه گذشته و عدم اختصاص وقت از سوی شما برای بحث در امور آموزشی، پژوهشی و دانشجویی.»

این نامه با عنوان دکتر رضا ملک‌زاده استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسیده است.

عصر امروز جمعه ۳۰ آبان ماه دکتر رضا ملک زاده در متنی به انتقادات وزیر بهداشت درباره تحقیقات علوم پزشکی در ایران در پاسخ داده بود و ساعتی پس از انتشار این متن از سمت خود استعفا کرد.

 

منبع: شفا آنلاین
  • ایرانی ارسالی در

    هردم اازین باغ بری میرسد مردم هم. تتوپ...

  • محسن ارسالی در

    آقای دکتر ملک زاده با استعفای خود بهترین کار ممکن را انجام دادند چون در دوران مدیدی که آقای دکتر رییس پژوهش بودند کار ملموسی از اساتید دانشگاه که ایشان مسول آنها بودند ندیدیم. امید است فرد دلسوزی که با هزینه کمتر علم ایجاد می کند در این جایگاه قرار گیرد.

  • ناشناس ارسالی در

    وزیر بهداشت ،جناب اقای احمدی نژاد امیدوا رم ،همیشه بدرخشی ،در کل دنیا ،پرچم ات همه مانند پرچم علمدار کربلا امام حسین بالا باشد موفق موید باشی

ارسال نظر