|
کدخبر: 133984

ایجاد ازدحام به جای فاصله گذاری برای مقابله با کرونا!

فعال رسانه‌ای در خصوص مصوبه غلط ساعت کار اتوبوس و مترو برای مقابله با کرونا نوشت: محدودیت‌های جدید کرونایی اصناف، از امروز در ۲۵ مرکز استان و شهرهای پرجمعیت آغاز شده است. طبق مصوبه ستاد کرونا، از امروز مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ فقط تا ساعت ۱۸ اجازه فعالیت دارند. همچنین اتمام ساعت کاری خطوط مترو و اتوبوس ساعت ۲۰:۳۰ و خط متروی کرج ساعت ۲۰ اعلام شده است.

جامعه ایجاد ازدحام به جای فاصله گذاری برای مقابله با کرونا!

محمد ایمانی، فعال رسانه‌ای در خصوص مصوبه غلط  ساعت کار اتوبوس و مترو برای مقابله با کرونا در کانال تلگرامی خود نوشت: محدودیت‌های جدید کرونایی اصناف، از امروز در ۲۵ مرکز استان و شهرهای پرجمعیت آغاز شده است. طبق مصوبه ستاد کرونا، از امروز مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ فقط تا ساعت ۱۸ اجازه فعالیت دارند. همچنین اتمام ساعت کاری خطوط مترو و اتوبوس ساعت ۲۰:۳۰ و خط متروی کرج ساعت ۲۰ اعلام شده است.

کاستن از ساعات کار اصناف و پاساژها با همه حرف و حدیث هایی که دارد یک بحث است و کاستن از ساعات کار سیستم حمل و نقل عمومی، بحثی متفاوت. مترو و اتوبوس های شهری، معمولا ساعت هفت و هشت شب، با اوج ازدحام مسافران مواجه هستند و با تصمیم غیر کارشناسی اخیر، طبعا بر این ازدحام افزوده می شود.

کاش مدیران محترم شهری که قبلا سه شنبه بدون خودرو برگزار می کردند و در حرکتی نمادین مترو سوار می شدند، گاهی در این ساعات ازدحام، با مترو و اتوبوس تردد می کردند و می دیدند همین طوری (بدون کاهش ساعات فعالیت سیستم حمل و نقل عمومی) چه ازدحامی هست. با مصوبه اخیر که دیگر جای خود را دارد.

قطعا این مصوبه، کمکی به مهار شیوع کرونا نمی کند، بلکه ممکن است نقض غرض هم باشد. برای "فاصله گذاری" مد نظر، باید ناوگان حمل و نقل عمومی و ساعات فعالیت آن را توسعه داد، نه این که کم کرد.

متاسفانه به اذعان محسن هاشمی رئیس شورای شهر و به دلیل اختلاف و حاشیه پردازی دولت و شهرداری، در سه سال اخیر حتی یک متر مترو و یک اتوبوس، به خط مترو و ناوگان اتوبوسرانی تهران افزوده نشده است. بدتر این که با تصمیم آقای روحانی، ماه هاست شهردار را به جلسات دولت دعوت نمی کنند.

منبع: مشرق

ارسال نظر