|
کدخبر: 133690

طرح غربالگری از کی آغاز می شود؟

وزیر کشور گفت: غربالگری عمومی و افزایش میزان تست با مبنای محلات توسط دستگاه های مختلف انجام می شود که فردا اولین استان کرمانشاه خواهد بود

جامعه طرح غربالگری از کی آغاز می شود؟

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پایان دومین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: جلسه قرارگاه عملیاتی دومین جلسه بود. ما از جلسه اول تا این جلسه یک جلسه هم با استانداران و روسای علوم پزشکی داشتیم.

وی ادامه داد: تمام مصوبات ۴۲ جلسه ستاد که بالای ۳۰۰ جلسه بود مجددا بازنگری شد که قرار شد دستگاه‌های اجرایی دلایل عدم انجام مصوبات را باید به ما گزارش کنند.

وزیر کشور گفت: قرار شد همچنین جلساتی را استان ها و شهرستان ها هم داشته باشند و گزارشات خود را روزانه و کمیته های ستاد گزارشات خود را هفتگی ارایه دهند.

رحمانی فضلی گفت: غربالگری عمومی و افزایش میزان تست با مبنای محلات توسط دستگاه های مختلف انجام می شود که فردا اولین استان کرمانشاه خواهد بود. این طرح دو هدف میزان مبتلایان و میزان رجوع به بیمارستان ها کم شود ‌خواهد بود.

رئیس قرارگاه عملیاتی گفت: ساعت کار از بعد از ظهر ساعت ۱۸ غیر از مشاغل سطح یک تعطیل می شود. ما طرح محدودیت رفت و آمد در ساعت آخر شب را به ستاد داده ایم و هر تصمیمی بگیرد انجام می شود.

منبع: فردا

ارسال نظر