|
کدخبر: 123053

اولتیماتوم رئیس قوه قضاییه به اراذل و اوباش

رئیس قوه قضاییه گفت: مطلقا اجازه نمی‌دهیم هیچ نقطه‌ای از کشور به محل امنی برای فاسدان، اراذل و اوباش و معتادان متجاهر تبدیل شود.

جامعه اولتیماتوم رئیس قوه قضاییه به اراذل و اوباش

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا ( نشست فصلی – ویدئو کنفرانسی) ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع ) گفت: امید است که خداوند متعال به برکت نام ایشان، خیر و برکت را به نظام مقدس و امت اسلامی نازل فرمایند و از اینکه توفیقی حاصل شد که در جمع فرماندهان پرتلاش نیروی انتظامی حضور یابم خداوند را سپاسگزارم.

رئیس قوه قضاییه در ادامه یاد شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای نیروی انتظامی را گرامی داشت و تصریح کرد: بر روح بلند و ملکوتی شهدا درود می‌فرستم و آرزوی صبر، بردباری، صحت و سلامتی جانبازانی را که در راستای حفظ نظم و امنیت دچار معلولیت شده‌اند را از خداوند متعال درخواست دارم.

رئیسی با بیان اینکه رمز موفقیت در زندگی برخورداری از تقوای الهی است، عنوان کرد: آنچه می‌تواند انسان را در مقابل تهدیدات و ناهنجاری‌ها حفظ کند، سپر مهم و کارآمد "تقوای الهی " است که در آموزه‌های دینی به آن تاکید شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه سلامت نفس از دیگر مواردی است که در یک مجموعه سازمانی باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد، گفت: نظم فردی در درون یک سازمان باید به عنوان نخستین و محوری‌ترین نکته مورد توجه باشد، چرا که نظم اجتماعی، اقتصادی و.... را به دنبال خواهد داشت؛ سازمان عظیم نیروی انتظامی برای اینکه بتواند در جامعه اثربخش باشد باید نظم اجتماعی و فردی را به عنوان نکته مهم محوری مورد اهتمام قرار دهد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه نیروی انتظامی در خط مقدم برخورد با مفسدان و اخلالگران در جامعه است، عنوان کرد: از این رو این مجموعه باید حفظ سلامت و صیانت دینی را به عنوان امری مهم در سازمان مورد توجه قرار دهد.

رئیسی با بیان اینکه نیروی انتظامی بیشترین ارتباط را با قوه قضاییه دارد؛، تصریح کرد: نیروی انتظامی باید ملجاء و همچون پدری مهربان برای مردم باشد؛ در واقع مردم هر جا که مورد ستم قرار گرفتند باید بدانند که نیروی انتظامی پناهگاه آنان است و در رفع مشکلات آنان قطعا اقدامات ویژه‌ای خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در کنار ملجاء بودن باید با مهربانی و اقتدار عمل کند، گفت: اقتدار به معنای قلدری و تجاوز به حقوق مردم نیست، آنچه در پلیس امریکا می‌بینید تجاوز به حقوق و حیات و آزادی مردم است در واقع اقتدار به معنای استفاده صحیح از توانایی پلیس برای ایجاد نظم و امنیت در جامعه است.

رئیس قوه قضاییه به اهمیت تدبیر نیز اشاره کرد و گفت: تصمیم با تدبیر امر بسیار مهمی است در واقع نیروی پلیس در هر مکانی که برای احقاق حق مظلوم حاضر می‌شود باید با تدبیر، مهربانی و اقتدار عمل کند.

 رئیسی در ادامه به موضوع برخورد با اراذل و اوباش و معتادان متجاهر نیز اشاره کرد و گفت: مطلقا نباید اجازه دهیم هیچ نقطه‌ای از کشور به محل امنی برای مفسدان، اراذل و اوباش و معتادان متجاهر تبدیل شود.

 

 

منبع: فارس

ارسال نظر