|
کدخبر: 122057

ورود کرونا به مدرسه دخترانه تهران

برادر یکی از معلمان مدرسه دخترانه شاهد که مبتلا به کووید ۱۹ شده است، در توییتی اعتراض خود به روند بازگشایی مدارس را عنوان کرد. مدیر مدرسه مذکور به این توییت واکنش نشان داد .

جامعه ورود کرونا به مدرسه دخترانه تهران

 محمد جواد زمان آبادی، فعال رسانه ای و برادر یکی از معلمین مدرسه دخترانه شاهد تقواپیشگان، مدرسه ای که در آن چند نفر به کرونا مبتلا شده اند، در فضای توییتری خود نقدی را به روند بازگشایی مدارس وارد کرد. او در این پیام توئیتری بیان کرد که نتیجه بازگشایی مدارس در این روزهای کرونایی این بوده است که در مدرسه راهنمایی دخترانه شاهد تقوی پیشگان، در خیابان لارستان تهران، ابتدای خیابان مطهری، چند دانش آموز ، ۳ ناظم، ۲ معلم قطعا به کرونا مبتلا شده اند. همچنین، یک سرایدار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ است. این اظهارنظر واکنش مدیر مدرسه راهنمایی دخترانه شاهد را در پی داشت.

بعد از انتشار این خبر ، مدیر مدرسه راهنمایی دخترانه شاهد تقوی پیشگان واکنش نشان داد که متن پاسخ مدیر مدرسه به این توئیت را در ادامه می خوانید:

متن پاسخ مدیر مدرسه به شرح ذیل است:

"در پاسخ به توئیت آقای محمد جواد زمان آبادی در خصوص ابتلا چند دانش آموز، ناظم، معلم و سرایدار مدرسه که در قالب یک عکس العمل احساسی و در واکنش به ابتلای خواهرشان که یکی از معلمان این مدرسه است صورت گرفته است، به استحضار می رساند از روز شنبه تا چهارشنبه هر روز صرفا دانش آموزان یک پایه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از بدو ورود دانش آموزان به مدرسه اعم از تب سنجی ، ضد عفونی کردن زیر کفش ها با موکت آغشته به مواد ضد عفونی کننده ، خشک کردن کفش ها با رد شدن از روی موکت خشک و در نهایت ضد عفونی کردن دست ها با دستگاه ضد عفونی کننده مجهز به چشم الکترونیکی و قرار گیری دانش آموزان در کلاسها با ظرفیت یک سوم کلاس و فاصله یک و نیم متری از همدیگر تشکیل شدند .

تا زمان تدوین این جوابیه صرفا خانم زمان آبادی با داشتن علائم ابتلا دو روز پس از رجعت از مدرسه جهت انجام تست به بیمارستان مراجعه کرده و جواب تست ایشان مثبت شده که اکنون جهت طی کردن دوره درمان در منزلشان بستری شدند .

مزید استحضار ، کل مدرسه حسب هماهنگی های قبلی به عمل آمده به طور روزانه تماما به صورت مکانیزه ضد عفونی می شود .

ضمنا علی رغم تصویب شورای مدرسه روز چهارشنبه مورخ ۱۹ شهریور ماه مبنی بر برگزاری کلیه کلاس ها به صورت مجازی در سال تحصیلی جاری تا اطلاع ثانوی ، اینجانب به محض اطلاع نامبرده به کلیه کادر اجرایی مدرسه که حضور آنها در مدرسه الزامی است ابلاغ کردم که بدون انجام تست کرونا و اطمینان از جواب منفی تست در مدرسه حضور نیابند که مراتب به محض اطلاع از وضعیت همکاران به مراجع ذیربط منعکس خواهد شد.

با احترام مینا لطفی، مدیر مدرسه شاهد تقواپیشگان"

منبع: رکنا
 • علی ارسالی در

  سلام.مدرسه من در رومشگان از توابع استان لرستان هیچ امکاناتی ندارند من خودم نه مایع دستشویی و نه الکل و نه ماسکی میبینم.هیچ کدام از دانش آموزان هم ماسک نمیزنند

 • ناشناس ارسالی در

  اول وزیراموزشوپرورش بیادسرکلاس بشینه اونم یهفته سرکلاس بعداگه ایشون سالم موندبدیگران فرمان بازگشایی بده

 • علی ارسالی در

  چرا ما عادت کردیم خودمان رو گول بزنیم ضدعفونی کردن مدرسه آن هم اگه به صورت صددرصد صحیح اگه انجام بشه درست.مسیر خانه تا مدرسه را چکار میکنید.روحیات بچه ها دارای هیجانی است که اگر نباشد یعنی اون بچه بیماره .حتما خودمان ازدوران دانش آموزیمان یاد میاید که با هم کلاس هایمان چه قدر شیطینت میکردیم مثلا یکیش تک رفتن خوراکی هم کلاسی هایمان بود تو مسیر مدرسه دست به هم چیز میزدیم اززنگ خانه هارو زدن وفرارکردن و......معلم ها تست کرونا دادن بچه ها چی؟مسیرآمدورفت بچه ها رو هم ضد عفونی میکنید تاکسی ها سرویسها روچی؟اصلا چرا جناب وزیر مدرسه شاهد تقوی پیشگان پایتخت رو با مدرسه ایی که حتی بودجه خریدن مایع دستشویی نداره یکی میکنه نمیدانم حدس میزنم بحث شهریه بود که گرفتین به خانواده ها اعلام شهریه درقبال جون بچه ها حتما شهریه رو میدن حتی اگه دانش آموزشان مدرسه نره. آموزش مجازی انجام بدیم شاد نشد شبکه تلویزیون.پدرا مادرا تو رو خدا بچه ها رو نفرستید مدرسه.بچه ها درس خواندن لیسانس و..،.گرفتن تازه میشن بیکار سرخورده

 • معلم ارسالی در

  سلام و ادب...
  من خودم معلم هستم، اینهمه اجحاف در حق معلم، دانش آموز و خانواده هاشون رو نمیشه تحمل کرد، بنده خودم با 15 سال تدریس بسیار موفق و البته با کارشکنی های فراوان آموزش و پرورش امسال رو به خاطر سلامت خودم و خانواده ام مرخصی بدون حقوق گرفتم. فکر نمی کنم چیزی مهم تر از سلامتی باشه. جامعه ما به نیروی سالم نیاز داره نه نیروی با سواد آلوده شده به بیماری‌های جسمی و روحی روانی!

 • مردم ارسالی در

  فوایدمدرسه انلاین الودگی کمترهواترافیک کمتریادگیری بیشتر بچه ها

 • ناشناس ارسالی در

  😑

 • بی نشان ارسالی در

  من خودم کل ایران و تو این چن ماه گشتم با خونواده م کل شهرایی ک میگفتن قرمزه رفتم کرونا نگرفتم حتی تابحال هیشکی و نمیشناسم ک کرونا گرفته باشه..
  همه مشاغله بازه کرونا برا مدرسه ست تمومش کنین این مزخرفاتو خودتون دارین خودتونو گول میزنین

  • ناشناس ارسالی در

   چراباورنمیکنیدکورناروخیلی بده داداشم مبتلاشدحالش خیلی بدبود

  • ناشناس ارسالی در

   والله مردم شورش دراوردن مسافرت میرن همه کارمیکنن بعدیه مدرسه بازشده دارن چیکارمیکنن عزیزم بتمرگ توخونه مسافرت نروببین کمترمیشه یانه

 • علیرضا ارسالی در

  بدا به حال این سرزمین با چنین مسولانش که پول غیر انتفاعی ها را برای جان مردم ترجیح میدهند و لعنت ابدی بر همگی آنان باد

ارسال نظر