کدخبر: 106955

زمان اجرای طرح ترافیک قابل قبول نیست

عضو شورای شهر تهران، گفت: زمان اجرای طرح ترافیک و ابهام در اطلاع‌رسانی به شهروندان قابل قبول نیست.

جامعه زمان اجرای طرح ترافیک قابل قبول نیست

حجت نظری در جریان دویست و بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری درخصوص ساعت مجاز خروج از طرح ترافیک و زوج و فرد، اظهار داشت: این موضوع چند روزی است رسانه‌ای شده و طی روزهای اخیر، تعدادی از شهروندان گلایه خود از این موضوع را به بنده منتقل کرده‌اند. همان‌طور که می‌دانید، پس از تصمیم به اجرای دوباره طرح کاهش آلودگی هوا و طرح ترافیک در پایتخت که از هفدهم خردادماه انجام شد، ساعت جدید اجرای هر دو طرح به ۸ و ۳۰ صبح تغییر کرد و ساعت پایان هم ساعت ۱۶ اعلام شد.

او افزود: در این میان بنا بر مستندات موجود مثل آرشیو خبرگزاری‌های رسمی کشور و همچنین فایل صوتی اظهارات رئیس وقت پلیس راهور تهران بزرگ، اعلام شد که افرادی که پیش از شروع طرح وارد محدوده شده‌اند، می‌توانند برای یکبار از ساعت ۱۴ از داخل محدوده طرح ترافیک و کاهش خارج شده و عوارض یا جریمه‌ای بابت آن پرداخت نکنند.

نظری با بیان اینکه این روند به طور گسترده در بخش‌های خبری به اطلاع مردم رسید، تصریح کرد: اما مدتی بعد اعلام شد که زمان خروج رایگان از این دو طرح، نه ساعت ۱۴ بلکه ساعت ۱۴ و ۳۰ بوده است. حتی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک هم اطلاعیه‌ای صادر و توضیحاتی را در این زمینه ارائه کرد که نتیجه آن عدم پذیرش اشتباه بود.

او خطاب به شهردار تهران، گفت: تذکرم خطاب به شهردار محترم تهران است که پس از اطلاع از این موضوع، دستور پیگیری هم صادر کردند. جناب آقای حناچی، اینکه در اطلاعیه‌ای اعلام شود مردم باید به سامانه تهران من مراجعه کرده و اخبار را صرفا از آنجا دنبال می‌کردند، پاسخ قانع کننده‌ای نیست. اگر آنچه را که معاونت حمل‌ونقل و ترافیک در مورد ساعت ۱۴ و۳۰ برای خروج رایگان از محدوده طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا در اطلاعیه اعلام کرده را هم بپذیریم، باز سوال اینجاست که چرا این معاونت محترم پس از اعلام ساعت ۱۴ در رسانه‌های مختلف و معتبر کشور، اقدامی برای اصلاح آن نکرده و حالا چنین اطلاعیه‌ای صادر کرده است؟

عضو شورای شهر تهران، گفت: آیا بهتر نبود همان موقع این موضوع به شکل گسترده به مردم اطلاع داده می‌شد تا مشمول جریمه و عوارض نشوند؟ این‌طور رفتار کردن سبب می‌شود تا مردم گمان کنند ما برای‌شان تله گذاشته و به دنبال جریمه کردن آنها و درآمدزایی هستیم، در حالی که این‌طور نیست.

نظری افزود: درخواست من از شهردار تهران و همچنین پلیس راهور ناجا این است که زمان مجاز خروج رایگان از طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا را حداقل تا زمانی که تمام مردم از آن مطلع شوند همان ۱۴ در نظر گرفته و از جریمه مردم به‌خاطر آن نیم ساعتی که در پی بی‌دقتی و ناهماهنگی مسئولان رخ داده، خودداری کنند.

منبع: ایلنا

ارسال نظر